V kuloárech, nebo spíše možná mezi vašimi fanoušky, se šeptalo i o vyšším cíli…

Ale i čtvrté místo je pro nás velmi dobré umístění. V průběhu sezony jsme nedokázali udržet tréninkovou morálku a motivaci pro práci. Také extrémně úzký kádr nám velmi komplikuje situaci. Přístup k tréninku neodpovídal fotbalovému kolektivu, který pomýšlí na vítězství v soutěži.

I. A třída, sk. B - podzim 2021
Celková tabulka:
4. Vyškov B 13 8 1 4 38:17 25
Doma:
6. Vyškov B 6 3 1 2 20:11 10
Venku:
3. Vyškov B 7 5 0 2 18:6 15
Střelci gólů:
10 - Miloš Zbořil (7. místo v tabulce střelců soutěže), 6 - Josef Lička, 4 - Martin Lička, 2 - David Kameník, Michal Kollár, Martin Nitschneider, Bienvenue Kanakimana, Tomáš Kučera, Dan Jambor, 1 - Michael Vít Mulligan, Martin Žoček, Martin Macej, Lukáš Lahodný, Nikola Todorič, Samuel Gürtler.

Přesto, nemohly být výkony vyrovnanější?

Za kolísavými výkony je hlavně nestabilní sestava. Prakticky šlo o čistou improvizaci, v podstatě jsme nehráli dva zápasy po sobě ve stejné sestavě. Ale je pravda, že jsme se mohli opřít o pár našich hráčů, kteří se snažili a dělali co mohli. A co musím zdůraznit je, že velký podíl na umístění mají hráči z A týmu, kteří za nás nastupovali. Vždy jsme měli aspoň tři až čtyři posily.

Dá se vůbec ve vašich podmínkách nějak stabilizovat kádr? Jak se změnilo mužstvo proti minulému roku?

Kádr se o něco zúžil. Odešli Růžička s Račanským a Štěpánem. Fotbal odstavil na druhou kolej Hudec. Přišli Žoček a Svoboda, ale ani jeden z nich toho moc nenahrál. Žoček z důvodu častých zranění a Svoboda dává přednost futsalu. Ještě je třeba zmínit citelnou ztrátu v podobě vážného zranění naší opory Michala Kollára. Jak už jsem říkal, udržet stabilní sestavu bylo těžké. Hráčů z áčka s námi chodilo dost. Všechny zápasy s námi absolvoval Michael Mulligan, kterému patří dík, hrál poctivě a určitě nám moc pomohl. V posledních zápasech za nás také nastupoval gólman Boris Essele, který také přinesl nadstavbu. Dál bych zmínil zápasy, kdy za nás nastoupil Lukáš Lahodný. Jeho přínos byl přesně takový, jaký by měl druholigový hráč odevzdat. Byla radost ho sledovat. Byli i hráči, kterým se tolik nedařilo, ale nebudu je zmiňovat.

Připomínat za této situace, že béčko by mohlo i testovat nadějné dorostence je tedy asi zbytečné…

Dorostenci šanci nedostávali z jediného důvodu, mají své úkoly a jejich kádr také není zrovna široký. Nebyl prostor na to, aby někdo mohl nastupovat za nás. V posledních týdnech s námi chodili trénovat dva mladí brankáři i někteří hráči z pole. A líbili se mně a umím si představit, že budou součástí našeho týmu. Po skončení sezony vyjdou z dorostu zajímaví a šikovní hráči, tak se budeme snažit, aby se přesunuli k nám.

V čem jste byli silní, v čem naopak byly slabiny mužstva?

Naší předností určitě je, že máme individuálně fotbalově kvalitní hráče, kterým když zápas sedne, tak kvalitou převyšují I. A třídu. Jenže naopak proti tomu stojí naše největší slabina, kterou je slabá fyzická kondice. Když hráč nemá natrénováno, nemůže předvést to nejlepší, co v něm je. Kondice a celková fyzická připravenost je podle mého názoru naší největší slabinou, z toho plynou i častá zranění.

Které zápasy vám vyšly nejlépe a na které byste chtěl raději zapomenout?

Povedených zápasů bylo hodně a když se to sečte, tak kluci hrají opravdu pěkný fotbal. Mě osobně nejvíce mrzí zápas v Lednici. Tam jsme měli o poločase vést 3:0 ale nakonec jsme 0:2 prohráli. Tam jsme to měli zvládnout. Potom také Kohoutovice, ty jsme doma měli porazit.

Jak si představujete přípravu na jaro? Vrátíte se k postupovému plánu?

Druhou část otázky ponechám otevřenou. V první řadě se musíme sejít s vedením. Příprava na druhou polovinu sezony se teprve začíná plánovat. S hráči jsme domluvení, že uděláme vše, co bude v našich silách. V hledáčku máme i nějaké hráče, které bychom chtěli přivést. Věřím, že když budeme poctivě trénovat a dobře se připravíme, budeme schopni hrát dobrý fotbal.