Jenže ve druhé části se hrálo podle úplně jiných not a hosté se přesvědčili, že už téměř odepisovaný soupeř (po devíti kolech měly Ivančice dva body a skóre 8:42) to v žádném případě nezabalil. Naznačovalo to už jejich vítězství v Bystrci, remíza s Mutěnicemi a v podstatě i těsná porážka 1:2 v minulém kole na hřišti druhého týmu tabulky FC Boskovice.

Krajský přebor - 13. kolo:
FC Ivančice
– TJ Tatran Rousínov 2:2
Poločas: 0:2. Branky: 50. Weinlich, 85. Čožík – 24. Mikeš, 34. Obruča. Rozhodčí: Peter – Polák, Foltín. Bez ŽK. Diváků: 120.
Tatran: Řepka – Imramovský, Kříž, Rozehnal, Líznar – Florian (45. Novotný), Mikeš, Chlup, Guttler (76. Svoboda), Suchý (65. Pohanka) – Obruča. Trnér: Milan Boušek.

Tatran začal zápas výborně. Hned v patnácté vteřině nastřelili hosté tyč. Jejich tlak se pak stupňoval po celý první poločas. Ve 23. minutě po důrazném průniku vstřelil první gól Miroslav Mikeš a o deset minut později zvýšil na 2:0 Lukáš Obruča. Vše vypadalo na hladký průběh zápasu. Jenže Rousínov nevyužil další gólové příležitosti, které si vytvořil, a do kabin se šlo za stavu 2:0.

Druhý poločas byl opakem prvního. Domácí Ivančice měly spoustu standardních situací a po jedné z nich snížili na 2:1. V 85. minutě se sám před brankářem nemýlil velezkušený Tomáš Čožík a srovnal na 2:2. Poslední pětiminutovka a nastavení byly dramatické a oba týmy mohly strhnout vítězství na svoji stranu. Žádnému se to nepovedlo, takže se nakonec rozešli s remízou.

„První poločas z naší strany vypadal dobře, dali jsme dva góly a mohlo jich být i víc. To znamená, že asi i rozhodnuto. Bohužel jsme další stoprocentní šance nevyužili a po změně stran se naše aktivita směrem dopředu vytratila. Po sérii chyb jsme nechali soupeře srovnat,“ stručně shrnul průběh zápasu obránce Pavel Imramovský.

Dvě kola před koncem podzimní části krajského přeboru je Tatran Rousínov v tabulce jedenáctý s patnácti body. V sobotu se doma utká se Svratkou Brno a poslední zápas sehraje o týden později dopoledne v Líšni s béčkem druholigového SK.