„Navíc v zimě v posledních letech hráváme poměrně dost přípravných utkání na umělce ve Vyškově. To všechno odpadlo. Takže teď mají kluci individuál. Víceméně je to na nich a já to ani moc nekontroluju. To asi v našich poměrech ani nemá smysl. Ale vím, že si v rámci skupiny nějaké výsledky posílají. Kdo, kde a co zaběhl,“ konstatoval trenér Bedřich Kolář.

Podzimní tabulka „bohdalické“ A skupiny I. B třídy je hodně nesourodá. Krajské soutěže byly přerušeny po desátém kole, ale deset utkání mají odehrané právě jen Bohdaličtí a desátý Čebín. Naptoti tomu jedenáctká Veverská Bítýška hrála jen sedmkrát, pět týmů, včetně posledních - třináctých - Medlánek, jen osmkrát. Na vině je odstoupení Černé Hory těsně před podzimním výkopem a průběžně několik odložených zápasů. Dvanáctá příčka a osm bodů (2 výhry, 2 remízy, 6 porážek) tedy není moc dobrou výchozí pozici pro jarní boje. Příčiny špatného umístění vidí Kolář i s odstupem několika měsíců v podstatě stejně.

„Měli jsme zraněné některé klíčové hráče, a taky jsme prohrávali herně vyrovnaná utkání. Asi kromě Vilémovic (1:4 doma, pozn. red.), které byly fotbalově lepší, byly ostatních zapasy v podstatě vyrovnané, ale my jsme prostě nedávali góly. Ale hlavně, a to nevím proč, jsme prohrávali doma. To se nám v minulosti nestávalo. Domácí hřiště, to byla naše nedobytná tvrz. Teď jsme ze čtyř domácích zápasů tři prohráli, a to jsou body, které nám chybějí,“ zdůraznil kouč Bohdalic.

Stejně jako v hodnocení bezprotředně po podzimní části ujistil, že obavu o záchranu nemá. A to ani při variantě dohrávky soutěže, která se nyní stále více rýsuje. Nižším soutěžím vedení svazu nabídlo možnost, aby pro určení postupujících a sestupujících odehrálo jen nad padesát procent zápasů. Snížení počtu by zachraňující se mužstva samozřejmě stavělo do obtížnější situace.

„Samozřejmě si přeju, aby se soutěže dohrály, ať už jakýmkoliv způsobem. Je úplně jedno, kolik budeme hrát zápasů, nebo jaké soupeře máme. Pro záchranu bude potřeba vyhrávat. Ale vzhledem k situaci, jaká byla a je, se za záchranou za každou cenu honit nebudeme a ani nemusíme. Pokud se zachráníme bude dobře, pokud ne, žádná věda,“ sdělil.

Pokud se tedy krajské fotbalové soutěže rozběhnou, měly by Bohdalice pokračovat ve stejném složení, v jakém zakončily podzim. Kouč prý nemá žádné avízo, že by někdo chtěl kopačky pověsit na hřebík.

„Kádr se měnit nebude. Naopak po zranění se vrátí Gevorg Ohanyan, který měl zlomenou nohu. Kádr je dost početný, takže nemáme potřebu jej rozšiřovat. Ne, nemyslím si, že by někdo ze starších, ale ani mladých hráčů fotbalu nechal. Minimálně to tak zatím nevypadá,“ dodal Kolář.