Po herně nevydařené letní přípravě zahájil FC Bučovice boje o body vítězstvím. Zápasu s tradičním soupeřem z Velkých Pavlovic předcházela čtvrteční trenérská rošáda. Marka Pokorného nahradil z domácích „zdrojů“ Josef Fenyk. K ruce si vzal asistenty z řad zkušených hráčů, Ondřeje Holáska a Davida Vágnera

Po dobrých výsledcích nažhavená rezerva Vyškova jela do Veselí nad Moravou pro tři body, ale nedovezla ani jeden. Pačlavice-Dětkovice si z Nikolčic dokonce odvezly debakl, když vzdorovaly jen v části prvního poločasu.

Ve skupině A I. B třídy bylo hned v premiérovém kole na pořadu okresní derby. V Kobeřicích soutěž lépe rozehráli domácí.

Dvěma góly v Novém Městě na Moravě vstoupil Ondřej Vintr ve vyškovském dresu do podzimních bojů v MSFL.
Fotbalisté Vyškova zlomili komplex Vrchovina. Tři body vystřílel Ondra Vintr

I. A TŘÍDA – skupina B

Bučovice – Velké Pavlovice 2:1

Poločas: 2:1. Branky: 14. Skokan, 23. Handlíř – 42. Bogiň. Rozhodčí: Pecher – Ryba, Knecht. ŽK: Havránek, M. Nový – Zborovský, Vintrlík. Diváků: 93.

Bučovice: Buriánek - Sedlář, Koudelka, Holásek, Handlíř – Kohoutek (54. Slezák), Havránek (78. Vágner), L. Němec, M. Nový (89. Šlampa) – D. Svoboda (72. Bil), Skokan (82. Bárek).

V úvodním kole krajského přeboru fotbalistů porazila Sparta Brno (červené dresy) Tatran Rousínov 4:0.
Fotbalistům Rousínova stále chybí týmový duch. Soutěž zahájili porážkou

Veselí nad Moravou – Vyškov B 3:1

Poločas: 2:0. Branky: 4. a 50. Vaďura, 43. Šebesta – 83. Hudec. Rozhodčí: Půček – Ryba, Zabloudil. ŽK: Suchánek – Neubauer, Chubirka, Mach, Kameník. Diváků: 120.

Vyškov B: Štěpán – Neubauer, M. Lička, Kameník, Chubirka - Nitschneider, Mach, Surala, Zbořil (56. Hudec) – L. Kollár, J. Lička.

Jan Kopáček, trenér: „Naše prohra byla zapříčiněna více faktory. Jedním byl rozhodně personální problém, kdy musel v základní sestavě hrát zraněný Miloš Zbořil a veterán Láďa Kollár. Na lavičce byl pouze také zraněný Hudec. Dalším byla nejspíš síla soupeře, rozhodně z naší strany nešlo o podcenění, byli jsme celkově špatně nachystaní, poslední týden jsme nějak nezvládli, v čele se mnou. Jsem ještě dost nezkušený a mladý trenér a nejspíš jsem také udělal pár chyb, které zápas ovlivnily. Přílišná chvála do novin je, jak jsem se dozvěděl příliš tenký led. Ale jestli mám sdělovat svůj pohled a svůj názor, tak na tým rozhodně názor neměním a cíl máme stále stejný. Náš tým znám a je velmi silný. Navíc je na spadnutí další podstatná posila.“

Nikolčice - Pačlavice-Dětkovice 6:1

Poločas: 2:1. Branky: 23. a 67. Harašta, 40. a 84. Starý, 55. Šabata, 85. Nasadil – 28. Doležel. Rozhodčí: Mrkvica – Raus, Julínek. ŽK: Sádlík, Kozák, Knap, Pučan (vš. Pač.). Diváků: 120.

Pačlavice: Dopita - Kroupa, Knap, Kozák, Špatina - Grepl, Pučan, Sádlík, Veselý (46. Juřena), Pavlík – Doležal.

Pavel Svoboda, trenér: „Až na prvních třicet minut, byli domácí lepší a zaslouženě zvítězili. Většině gólů předcházely naše hrubé chyby v defenzívě.“

I. B TŘÍDA – skupina A

Kobeřice – Bohdalice 3:1

Poločas: 2:0. Branky: 21. (pen.) a 37. Florian, 69. Havlásek – 58. Pacula. Rozhodčí: Burgr – Korčák, Adler. ŽK: Havlásek – Vaculčík, Hladký, Semeniuk, Kolečkář. Diváků: 74.

Kobeřice: Přerovský – Beneš, M. Poláček, Rozbořil, Cenek – Piňos, F. Svoboda (43. Kalouda), Havlásek, Toncr (90. Redl) – Florian (74. Ondráček), Noris (81. Hobza).

Bohdalice: Plchut – Mrázek, Jašíček (81. Lánský), Semeniuk, Ševčík – Kolečkář, Hladký, Vaculčík, Pacula – Neděla, Ohanyan.

Josef Svoboda, trenér Kobeřic: „Do patnácté minuty byl zápas vyrovnaný. Pak jsme byli lepší, měli jsme několik šancí, ale zahodili jsme. Uklidnil nás až gól z penalty a zejména pak druhý, který dal krásnou střelou přes brankáře Florian. Ve druhém poločase jsme prvních patnáct minut trošku vypustili a dostali jsme gól na 2:1. Po třetím brance jsme pak už zápas zase měli pod kontrolou a dohráli v klidu.“

Jaroslav Kolečkář, hrající asistent trenéra Bohdalic: „Domácí vyhráli zaslouženě. Nám chybělo víc hráčů ze základní sestavy a měli jsme jen dobré náznaky.“