V sobotu Tatran prohrál s nováčkem z Krumvíře 1:2 a ve středu v předehrávaném 14. kole stejným skóre se svým jmenovcem z Brna-Bohunic. Shodné výsledky se ovšem zrodily po zcela rozdílných výkonech svěřenců trenéra Tomáše Kovandy. Po Krumvíři se mračil, po Bohunicích přes porážku chválil.

Bohunice před sezonou vyhlásily, že v tabulce se chtějí pohybovat hodně vysoko. Začátek utkání jejich ambicím odpovídal a exligista Petr Švancara hostům brzy zařídil dvougólové vedení. Pak Bohunicím zahrálo do karet vyloučení Tomáše Buršíka za dva „žluté“ fauly.

Vypadalo to na jasnou partii. Jenže domácí tým se zvedl k výbornému výkonu a prakticky do konce sahal po vyrovnání. „I když jsme prohráli, jsem spokojený. Za předvedený výkon musím kluky pochválit. V deseti to měli těžké, ale rvali se o výsledek a konečně ukázali svůj charakter. Předvedli výkon hodný krajského přeboru. Bohužel zápas ovlivnily rychlé branky Švancary a brzké vyloučení Buršíka. Od dvacáté minuty jsme byli vyrovnaným soupeřem a myslím si, že v druhém poločase jsme byli i v deseti lepší. Škoda, že jsme nevyrovnali. Kuklínek šel ve 40. a v 80. minutě od půlky sám na gólmana. Plichta by určitě zápasu slušela lépe,“ hodnotil zápas Kovanda.

Tatran Rousínov – Tatran Bohunice 1:2

Poločas: 1:2

Branky: 30. Horváth - 5. a 17. Švancara

Rozhodčí: Tichánek – Kordula, Horváth

DS: Briksa

ŽK: Líznar, Kuklínek, Novotný, Buršík, Rozehnal – Král, Fiala, Masařík

ČK: 18. Buršík

Diváků: 260

Rousínov: Řepka – Rozehnal, Buršík, Mrnuštík, Procházka (75. Ševčík) – Honek (61. Zezula), Žoček, T. Horváth, Líznar, Kuklínek – Novotný. Trenér: Tomáš Kovanda.