S Moravskou Slavii Brno doma Tatran prohrál 1:3 a je to již třetí porážka řadě za sebou. S prohraným semifinále krajského poháru na Startu Brno dokonce čtvrtá. Na nápravu teď Rousínovští mají jen poslední kolo. „Po tom poháru se Startem se s to s námi vleče. Přestali jsme dávat góly, jako kdyby to pro nás bylo zakleté,“ posteskl si trenér Tomáš Kovanda.

Právě v proměňování, resp. neproměňování šancí, je jádro rousínovských problémů. I s Moravskou Slavií si Kovandovi svěřenci vypracovali dostatek příležitostí na vysoké vítězství. Navíc celý druhý poločas hráli přesilovku poté, co slavista Michal Axamit viděl za hrubý faul druhou žlutou kartu a po ní červenou.

Jenže hru v početní převaze Tatran hrubě nezvládl. Filip Novotný sice brankou po pěkné akci vyrovnal, ale v závěru se dvakrát trefili hosté. „Proč jsme prohráli? Protože jsme nedali šance a Morenda má Zárubu. My jsme měli úplně ty stejné šance, jako on. Jenže on z nich dal dva góly a my s bídou jeden. Třeba v první půlce oni vystřelili jednou na naši branku a byl z toho krásný Zárubův gól. Naši Pepa Lička a Michal Honek dvakrát šli sami na gólmana a nic,“ byl Kovanda už konkrétnější.

Po vyrovnaní se zdálo, že Tatran brněnského soupeře přece jen přetlačí. Dvě šance měl opět Lička, další Dvořák, střídající Kuklínek… Jenže stal se opak. V závěru udělal obrovskou hrubku stoper Eduard Zezula, když nahrál Lukáši Češkovi, a ten neváhal a z první se trefil do šibenice. Třetí gól přidal v prodloužení opět Záruba, což bylo v době, kdy domácí ve snaze vyrovnat vrhli všechny síly do útoku a v obraně tak nechávali okénka. „Od Edy to byla hrůzostrašná minela, ale neprohráli jsme díky němu, ale protože jsme nedali góly ani ze stoprocentních šancí. Je to škoda, sezona se tím zničila. Skončíme devátí. A k čemu je deváté místo, když už jsme se vyšplhali až k bedně, na čtvrté místo a dva body na druhé? Je to velká škoda,“ naznačil zklamání trenér Tatranu.

TJ Tatran Rousínov – SK Moravská Slavia Brno 1:3

Poločas: 0:1. Branky: 61. Novotný – 21. a 90.+3. Záruba, 78. Češek. Rozhodčí: Chabiča – Marinč, Knecht. ŽK: Mrnuštík, Novotný, Buršík, Procházka – Axamit (2), Češek, Pešta, Velan. ČK: 45. Axamit. Diváků: 110.

Rousínov: Řepka – Procházka, Zezula (85. Kuklínek), Mrnuštík, Líznar – Honek (81. Pupp), Horváth, Buršík, Novotný, Dvořák – Lička. Trenér: Tomáš Kovanda.