Hosté sice měli v nohou úterní těžký semifinálový zápas krajského poháru na Startu Brno, přesto jejich odevzdaný výkon překvapil. „Od první minuty jsme hráli špatně, bez šťávy, bez elánu, prostě přístup jen to nějak odkopat. V poháru jsme na Startu prohráli také o tři branky, ale to bylo úplně o něčem jiném. Tam jsem byl s výkonem spokojený. V Mutěnicích mě připadlo, že to některé kluky nebaví, že už by byli radši, aby byl konec sezony. Někteří hráči mě opravdu zklamali, ale to si vyřídíme doma,“ ujistil trenér Tomáš Kovanda.

Mutěnice byly lepší celé utkání a mohly vyhrát i vyšším rozdílem. „Proti nám předvedly divizní výkon a byly na nás velice dobře připravení. Nám vždycky chybí nějaký ten krůček k tomu, abychom byli druzí, třetí. Na druhou stranu taková porážka může vyčistit hlavy i atmosféru v kabině, a možná to bylo potřeba,“ vzal Kovanda porážku s nadhledem.

FK Mutěnice – TJ Tatran Rousínov 3:0

Poločas: 1:0. Branky: 26. Maršálek, 54. a 61. Čepil. Rozhodčí: Julínek – Šenkýř, Štipčák. ŽK: Koplík, Kupčík – Hartl, Mrnuštík. Diváků: 90.

Rousínov: Řepka – Rozehnal, Hartl (68. Pupp), Mrnuštík, Líznar – Honek, Horváth, Buršík, Břoušek (68. Zezula), Dvořák (80. Procházka) - Lička. Trenér: Tomáš Kovanda.