Jakou hodnotu má za těchto okolností meziroční zlepšení?

Vrátím se na začátek. Co bych za to dal, kdybych věděl po těch šesti kolech, že skončíme osmí… Ale když už jsme se natáhli na tu špici, tak jsem zklamaný. K čemu je osmé místo, když už jsme se vyšplhali až k bedně? Na čtvrté místo a se ztrátou dvou bodů na druhé!

Co způsobilo ty dva radikální zlomy? Tedy ten pozitivní na podzim a záporný před vyvrcholením soutěže?

Na podzim jsme měli moc zraněných hráčů. Jak se postupně vraceli, výsledky se lepšily. A mužstvo jako celek prokázalo charakter. A jaro? U některých kluků nemůžu vyloučit i nějaké sebeuspokojení. Ale spíš při vidině nějakého lepšího umístění, to byl strach, obava, abychom to nepokazili. Poslední tři roky jsme na tak vysoké umístění nebyli zvyklí. Takže to bylo určitě v hlavách hráčů, i když musím taky připomenout, že prakticky v každém z těch posledních zápasů nám chyběli dva tři kluci ze základní sestavy.

Tatran Rousínov 2018/2019
• Konečné umístění
8. Rousínov 30 15 4 11 69:46 49
• Pořadí po podzimu
9. Rousínov 15 7 2 6 28:24 23
• Jarní tabulka
6. Rousínov 15 8 2 5 41:22 26
• Zápasy doma
4. Rousínov 15 10 1 4 38:17 31
• Zápasy venku
9. Rousínov 15 5 3 7 31:29 18
• Střelci gólů: 20 - Josef Lička, 9 - Filip Novotný, 8 - Zdeněk Kuklínek, 3 - Michal Honek, Tomáš Horváth, Jiří Legner, Tomáš Buršík, Radim Dvořák, 2 - Lukáš Mrnuštík, Jan Ševčík, Petr Líznar, Miloš Žoček, Giorgi Davitashvili, 1 - Jiří Macháček, Matěj Rozehnal, Lukáš Procházka, Radim Břoušek, Jaroslav Hartl.

Co vás na tom „žere“ nejvíc?

Že se těmi třemi porážkami za sebou zničila celá sezona. Všechna ta dobrá práce z konce podzimu a valné části jara. Já si pořád myslím, že patříme do silné čtyřky, a když ne přímo do ní, tak těsně za ni.

Nakousl jste zranění hráčů. Které absence výkony mužstva poznamenaly nejvíc?

Nejvíce mne mrzí zranění Žočka, Legnera, Novotného a opětovné zranění Ševčíka. Dlouho nám chyběl i střelec Lička. A je škoda, že Davitashvili odjel do Gruzie.

Přesto se zdálo, že si mužstvo udržuje svoji tvář, tedy spíše jako technický tým. Nechtělo to někdy trochu víc přitvrdit?

Nemyslím si, hráli jsme jen technický fotbal, to ano, ale dokázali jsme i v některých zápasech i přitvrdit.

Kteří hráči by od vás za tento ročník dostali nejlepší vysvědčení?

Musím pochválit všechny hráče, všichni bojovali a snažili se o co nejlepší výsledek.

V interní střelecké listině máte osmnáct jmen. Za dominantním Josefem Ličkou je ale poměrně velká mezera.

Máme postavené mužstvo tak, že naše hra je založena na kombinační hře se zakončením právě Ličkou.

V Rousínově v posledních létech mezi sezonami nedochází k převratným hráčských obměnám. Bude tomu tak i nyní, nebo hodláte ulovit nějakou velkou rybu?

Žádnou takovou rybu lovit nebudeme. Kádr by měl zůstat stejný, maximálně budou menší změny.

Kdy zahájíte přípravu na nový ročník a jsou v ní nějaké novinky?

Poprvé se sejdeme v úterý 16. července a zůstaneme u osvědčeného modelu. Tedy hlavně v domácích podmínkách.

Jaké je hlavní poučení z této skoro atypické sezony a může Tatran v příštím ročníku na to kýžené medailové umístění dosáhnout?

Že je třeba vyhrát všech třicet zápasů. Ale vážně, určitě se chceme poučit i z této sezony a náš cíl pro novou bude umístění do pátého místa.