Po zranění se vrátil do sestavy Josef Lička a svůj následný hattrick načal už ve 13. minutě gólem z penalty. Prakticky celý zápas se odehrál na polovině Tišnova a až před branku Tatranu se hosté dostávali jen sporadicky. Domácí jednoznačně potvrdili roli favorita a gólů mohli dát víc než sedm. „Mám radost, že jsme nic nepodcenili, že kluci opravdu makali od první do polední minuty. Tak jako s Vojkovicemi. Už tehdy jsem upozorňoval, že tyhle zápasy s relativně slabšími soupeři bojujícími o záchranu, jsou ošemetné. Mám radost, že jsme hráli kombinačně, že kluci plnili to, co jsme si řekli, a že jsme proměňovali šance,“ chválil svůj tým trenér Tomáš Kovanda.

Krajský přebor i tento týden pokračuje v anglickém rytmu. Tedy s vloženým zápasem uprostřed týdne. Rousínov ve středu přivítá Ivančice. Kovanda netají, že stejně jako ke Kuřimi má i k Ivančicím bližší vztah. „Je to takové moje osobní derby. V Ivančicích jsem tři roky trénoval. Takže se určitě budeme hecovat. Kluci jako Čožík, Dan Černý nebo Petr Krátký, ti se určitě na mě budou chtít vytáhnout. Já se těším, my jsme připravení, Ivančice budou určitě také. Mohl by to být zajímavý zápas,“ doufá Kovanda.

V utkání Moravskoslezské ligy porazili fotbalisté MFK Vyškov (bílé dresy) FC Dolní Benešov 2:0.
Fotbalisté Vyškova umazali další body. Doma porazili Dolní Benešov

Výkop bude v 17.00 hodin.

Tatran Rousínov – FK Tišnov 7:1

Poločas: 3:1. Branky: 13. (pen.), 34. a 60. Lička, 31. Břoušek, 51. Líznar, 73. Honek, 77. Mrnuštík – 28. Seyfert. Rozhodčí: Chabiča – Kunický, Putna. ŽK: 41. Líznar – Zdražil (2x), Pohl, Panovský. ČK: 86. Zdražil. Diváků: 90

Rousínov: Řepka – Procházka, Mrnuštík, Hartl, Líznar – Dvořák (65. Kuklínek), Horváth, Buršík, Žoček (70. Honek), Břoušek – Lička. Trenér: Tomáš Kovanda.