Rousínov v poslední době opět provázejí zranění hráčů. V Bohunicích mj. chyběli kapitán Miloš Žoček a kanonýr Josef Lička.

Možná i proto domácí začali aktivněji, jenže první vážná akce hostů znamenala jejich vedení. Právě Matěj Rozehnal ideálně poslal mezi domácí stopery českou uličku a Filip Novotný v souboji s brankářem Viktorem Zachem nezaváhal. Za čtyři minuty domácí rousínovskou akci prakticky „okopírovali“, když přihrávku Pavla Imramovského využil David Petřík.

Pak už přišel moment, který úroveň zápasu negativně poznamenal. Rozehnal, který už měl žlutou kartu za faul, uviděl druhou na řeči směrem k rozhodčímu. Po ní samozřejmě červenou. Rousínov musel potlačit fotbalovost a zvýšit bojovnost a svůj bod nakonec uhájil. „Dnes hráče budu jen chválit, protože odvedli kvalitní výkon. Škoda toho vyloučení, které si myslím, že bylo přísné. Když se rozhodčí rozhodne nenechat nějaký mančaft hrát, tak my s tím nic nenaděláme. Klukům za výkon musím poděkovat, protože to odmakali od první do dvaadevadesáté minuty. Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři a o deseti, takže si myslím, že bod jsme si zasloužili,“ poznamenal po zápase trenér Tatranu Tomáš Kovanda.

Při soustředění se na důslednou defenzívu si Rousínovští v dalším průběhu už větší šanci nevypracovali. Domácí měli tři, přičemž ta Ivana Lacka v poslední minutě se dala označit za více než stoprocentní. Lacko ale v bezprostřední blízkosti kop nezvládl. „Uzemní převaha bez běhání není na nic. Nejvíc nám chyběl pohyb. Hráli jsme něco jiného než trénujeme a než to, co chceme hrát. Devadesát procent našich nákopů, šlo do středu a brankář je v klidu posbíral. Vystřelili jsme jen asi třikrát na branku, a když už jsme se do šance těžce dostali, tak nedáme jasné góly. V každém případě jsou to pro nás dva ztracené body,“ komentoval remízu nespokojený trenér domácího Tatranu Stanislav Píšek.

Před výkopem oba týmy a diváci uctili minutou ticha památku tragicky zesnulého odchovance Zbrojovky Josefa Šurala.

Tatran Bohunice – Tatran Rousínov 1:1

Poločas: 1:1. Branky: 19. Novotný – 23. Petřík. Rozhodčí: Mach – Julínek, Putna. ŽK: Král, Schneider – Rozehnal (2), Mrnuštík, Novotný, Kuklínek. ČK: 35. Rozehnal. Diváků: 150.

Bohunice: Zach – Čermák, Král, Šplíchal, Imramovský – Pavlík (68. Chlup), Fiala (80. Janusis), Schneider, Petřík (88. Sedlák) – Lacko, Burčík (84. Ullmann). Trenér: Stanislav Píšek.

Rousínov: Řepka – Hartl (76. Břoušek), Rozehnal, Mrnuštík, Líznar – Kuklínek, Buršík, Horváth, Ševčík (90. Pupp) – Novotný (88. Procházka), Dvořák. Trenér: Tomáš Kovanda.