Na prvním tréninku měl osmnáct hráčů. S účastí tedy byl spokojený, ale upozornil, že někteří fotbalisté mu ještě chybějí.

„Máme nějaké nové kluky, ale několik našich ještě doléčuje zranění z té velmi náročné sezony. Zapojovat se budou postupně. Z nových zatím mohu jmenovat jen záložníka Jiřího Peštu z Moravské Slavie a útočníka Martina Pavlíka z Bohdalic. O ostatních se rozhodneme podle toho, jak budou vypadat v přípravě,“ řekl kouč Tatranu.

Tomu bude s přípravou týmu i přímo v zápasech pomáhat Roman Zavřel, který se do Rousínova vrací na post sportovního ředitele. Zatím není obsazena je funkce vedoucího mužstva, na které po deseti letech skončil Jaroslav Andrla. Mužstvo bude trénovat třikrát v týdnu v domácích podmínkách a v sobotu bude hrávat přípravná utkání. To úvodní v Křižanovicích s Kostelcem na Hané, který je nováčkem divize. Následuje zápas s Morkovicemi a s Určicemi, generálkou bude první kolo krajského poháru s vítězem souboje Křenovice – Šlapanice, který má oficiální termín neděle 6. srpna.

„To znamená, že máme docela náročný první zápas. Během prvních čtrnácti dnů se budeme ještě trochu zaměřovat na kondici a pak už se vyloženě budeme věnovat hodně balónu a herním věcem. Zkrátka chceme se nachystat tak, abychom do soutěže vstoupili líp jak loni, nebo přesněji, abychom ten podzim odehráli líp než ten hezky loňský,“ naznačil Boušek podzimní plány.

Krajský přebor Tatran zahájí domácím zápasem se Spartou Brno v neděli 13. srpna v 17.30 hodin.