Při tom se všechno mohlo vyvíjet jinak. Hned z prvního útoku Tomáš Florian napálil dělovku do spojnice tyče a břevna. Jít střela o pár centimetrů níž, šli by hosté do vedení a kdoví, co by to s mladou líšeňskou rezervou udělalo. Domácí totiž nevyužili ani jednoho hráče širšího kádru áčka. Ani další úvodní minuty ještě nenasvědčovaly nějaké výrazné převaze domácích.

SK Líšeň B
– Tatran Rousínov 5:2

Poločas: 3:0. Branky: 26. (pen.) Minárčik, 28. Dostálek, 45. Špička, 62. Horký, 67. Bílek - 48. F. Novotný (pen.), 50. Florian. Rozhodčí: Rosa – Pátek, Putna. ŽK: Minárčik, Strnad - Líznar. ČK: 31. Líznar. Diváků: 200.

Líšeň B: Rychetský – Svoboda, Minárčik, Rudyk (46. Strnad), Bohuslav (82. Ondrášek) – Špička (73. Hovězák), Zúbek, Grábl, Luskač (58. Horký) – Bílek (73. Janáček), Dostálek. Trenér: Josef Novák.

Rousínov: Řepka – Piňos, Rozehnal (45. Honek), Líznar, Legner (32. Pupp) - Handlíř, Horváth, Němec, Čadílek (84. Kachlíř) – Florian, Novotný (84. Adler). Trenéři: Milan Boušek, Roman Zavřel.

Ta se začala projevovat po prvních vydařených akcích, tažených zejména po jejich pravé straně, kde jim rousínovská obrana nabízela hodně volných prostorů. V deváté minutě ještě Marek Zúbek pálil z gólové pozice těsně nad břevno, o tři minuty později Jakub Luskač těsně vedle. Pak několikrát začaroval zkušený gólman Tatranu Milan Řepka. Tlak Líšně vyvrcholil v 25. minutě faulem Petra Líznara ve vlastním pokutovém území. Penaltu bezpečně proměnil stoper Miroslav Minárčik. Zaskočené hosty ihned potrestal pěknou křížnou střelou zprava ke vzdálenější tyči Richard Dostálek. Pro hosty nešťastnou pasáž bezprostředně po druhém gólu zakončilo Líznarovou vyloučení po druhém „žlutém“ faulu.

„Nečekal jsem, že nás tak rozhodí absence stopera Šlimara, který se v týdnu zranil. Že když to té obrany sáhneme, že to bude vypadat tak, jak to vypadalo. Dělali jsme hrozné chyby, levá strana obrany vůbec nefungovala. Než jsem stačil zareagovat střídáním, tak přišla penalta a vyloučení. Jsem hodně zklamaný, protože jsme nenavázali na styl hry z přípravy. Bylo tam moc nervozity, což bych ještě mohl, vzhledem k nezkušenostem hráčů z vyšší soutěže, chápat, ale hráli jsme bez pohybu, všechno bylo pomalé,“ posteskl si trenér Tatranu.

Těsně před přestávkou musel hřiště pro zranění opustit hlavní stoper Matěj Rozehnal a obrana se tak Bouškovi definitivně rozpadla. I možná proto v poločase běžěly v ochozech tipy domácích fandů na výsledek od šesti do osmi nula. Ale všechno bylo jinak a po deseti minutách viselo ve vzduchu vyrovnání. V 52. minutě k němu byl Florián po rychlé akci Michala Handlíře hodně blízko. Bohužel šance se polekal a lob přes vytaženého brankáře Matěje Rychetského poslal do jeho rukou.

Domácí hráči pochopili rousínovské varování správně. Ze zdlouhavé hry na jistotu se vrátili k rychlým přímočarým akcím a z nich oslabenému soupeři zasadili rozhodující rány.

„V přestávce jsem hlavně zdůrazňoval, že když hrajete v deseti, tak to neznamená, že musíte jen dostávat branky. Kluci to vzali a bylo cítit, že s tím chtějí něco udělat. Je pozitivní, že jsme dokázali zápas zdramatizovat. Za stavu 3:2 jsme měli šanci na 3:3, a kdyby se proměnila, koncovka zápasu by určitě vypadala jinak,“ upozornil Boušek.