Do krajské pohárové soutěže zasáhnou čtyři mužstva z Vyškovska. Loňský vítěz a minulý finalista Tatran Rousínov předkolo hrát nemusí. Soupeř pro vstup do obhajoby předních pozic mu vzejde ze středečního předkola Křenovice – Šlapanice (17.30). Tatran pojede k soupeři a oficiální termín 1. kola je neděle 6. srpna v 17.30 hodin.

Krajský pohár JmKFS Brno
- předkolo:
Bohdalice – Podolí, Křenovice – Šlapanice, oba středa 2. 8. (17.30). FKD – Slatina, čtvrtek 3. 8.(18.00).

Stejně jako Křenovice budou i další dva zástupci Vyškovska v I. B třídě mít proti účastníkům I. A třídy výhodu domácího prostředí. Sokol Bohdalice se ve stejném čase utká s Podolím u Brna a pokud uspěje, pozve si na domácí trávník Moravskou Slavii Brno.

V Drnovicích bude domácí FKD hrát se Slatinou až ve čtvrtek od 18.00 hodin. Vítězstvím si zajistí soupeře pro neděli a byla by jím Olympia Ráječko.

Druhé kolo Krajského poháru JmFS Brno se bude hrát v neděli 6. září. Postupující z prvního kola budou rozlosováni s přihlédnutím ke vzdálenostem jednotlivých družstev. Čtvrtfinále, semifinále a finále se budou hrát na jaře podle nasazovacího pavouka. Termíny budou součástí termínové listiny pro jarní část soutěžního ročníku 2023/2024.