Předchozí
1 z 3
Další

Kuřimští fotbalisté (ve světlém) potřebují ve svém závěrečném utkání sezony v pátek nutně vyhrát v Bystrci.Kuřimští fotbalisté (ve světlém) potřebují ve svém závěrečném utkání sezony v pátek nutně vyhrát v Bystrci.Zdroj: Deník/VLP Externista

Do divize totiž postoupí kromě vítězů krajského přeboru také dva nejlepší druhé týmy z pěti moravských krajských přeborů a svými postupy spustí lavinu posunů z druhých míst i v nižších krajských soutěžích.

Nejlépe je na tom Vratimov z moravskoslezského krajského přeboru, který má před posledním kolem šedesát bodů, druhý je Kostelec s 58 body a třetí Kuřim s 57 body. Ve hře jsou také Slušovice ze Zlínského kraje. Ty sice mají jen 48 bodů, ale v tamním krajském přeboru hraje pouze 14 týmů, a tak by se body přepočítávaly na koeficient, jelikož Slušovice odehrají o čtyři utkání méně než týmy v šestnáctičlenných soutěžích.

Trumfy má v ruce Vratimov a Kostelec, které v případě výhry postoupí do divize, Kuřim potřebuje v pátek vyhrát v Bystrci a doufat v prohru Kostelce. „Počítáme s tím, že právě mezi Kostelcem a Kuřimí se se rozhodne o druhém postupu z druhého místa. Zatím spíš počítáme s tím, že u nás postoupí z krajského přeboru i z ostatních soutěží vždy pouze jeden tým,“ prohlásil předseda sportovně-technické komise jihomoravského krajského svazu Dominik Bureš.

Celou situaci kolem postupů a sestupů může ještě ovlivnit rozhodnutí klubů nepřihlásit se do soutěže. „Jasněji bude zhruba v půlce příštího týdne, kdy budou přihlášky pohromadě. Zatím ale nemáme zprávy o tom, že by někdo odmítl postup nebo se nepřihlásil,“ poznamenal Bureš.

Jak dopadly krajské soutěže na jihu Moravy a kdo ještě čeká na svůj osud?

Fotbalisté Pohořelic po sobotní výhře 5:2 nad Velkými Pavlovicemi slaví postup do krajského přeboru.Fotbalisté Pohořelic po sobotní výhře 5:2 nad Velkými Pavlovicemi slaví postup do krajského přeboru.Zdroj: Fotbal Pohořelice

I. A TŘÍDA. Do krajského přeboru postupují vítězové obou skupin – Rajhradice a Pohořelice. V případě posunu Kuřimi do divize, dostane možnost postupu do nejvyšší krajské soutěže i lepší z týmů na druhém místě, tedy Hroznová Lhota.

V případě, že by celek z Hodonínska zájem o postup neměl, připadne nárok druhému týmu A skupiny Moravskému Krumlovu.

Fotbalisté Kozojídek (v zeleném) po výhře nad Strážnicí oslavili postup do I. A třídy.Fotbalisté Kozojídek (v zeleném) po výhře nad Strážnicí oslavili postup do I. A třídy.Zdroj: Deník/Kryštof Neduchal

I. B TŘÍDA. Do vyšší soutěže postupují vítězové třech skupin, tedy Podolí, Troubsko a Kozojídky. V případě, že se Kuřim posune do divize, postoupí i jeden celek ze druhých míst. Jako první dostane možnost tým Drnovic pod názvem FKD. Pokud by celek z Vyškovska možnost odmítl, na řadu přijdou Šardice, které mají o postup eminentní zájem.

Z nejnižší krajské soutěže má sestoupit šestice Veverská Bítýška, Slavkov u Brna, Přibice, Božice, Starý Poddvorov a Velká nad Veličkou. Končí také Ráječko B, které svou licenci na A skupinu I. B třídy postoupilo rezervě Blanska, čímž začíná spolupráce obou klubů.