Tým z pomezí Brněnska a Břeclavska díky tomu vede B skupinu I. B třídy, Kozojídky zase sousední skupinu C. „Chceme stejným způsobem pokračovat i v dalších zápasech a vydržet co nejdéle bez ztráty kytičky,“ burcoval hrající pohořelický kouč Zdeněk Matoušek.

Pohořelice
- Soutěž: I. B třída, skupina B
- Pozice: 1. místo, 12 bodů, skóre 18:5
- Bilance doma: 2 výhry
- Bilance venku: 2 výhry
- Nejlepší střelec: Marek Suchánek – 4 branky

Naposledy se svými svěřenci a spoluhráči v jednom uspěl na hřišti Únanova 2:1. „Zápas nebyl vůbec jednoduchý, protože máme poměrně dost zraněných. Zároveň ale dost široký kádr na to, abychom je nahradili. Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Bodově je to velké plus,“ těšilo Matouška.

Spokojenost po víkendu panuje i v Kozojídkách, které zvítězily na hřišti Šardic 5:2 a připsaly si čtvrté vítězství v sezoně. „Přes léto došlo v týmu ke změnám. Přišli noví kluci, takže jsme se trošku báli, jak se sehrajeme. Všechno si ale sedlo a dosavadní zápasy byly jak takticky, tak bojovností odehrány skvěle. Zatím jsme naprosto spokojení,“ popsal odchovanec Kozojídek Ondřej Březina.

Celek z Hodonínska je navíc s jedenadvaceti vstřelenými brankami suverénně nejproduktivnější tým soutěže. „Útočnou sílu máme letos obrovskou. Před sezonou k nám z Rakouska přišel můj kamarád Adam Pollák, se kterým už jsem dřív hrával. Jde o velkou posilu do útoku. Na ofenzivní styl chceme sázet celou sezonu,“ přiblížil Březina, který je s devíti brankami nejlepší střelec mužstva i celé soutěže.

Kozojídky
- Soutěž: I. B třída, skupina C
- Pozice: 1. místo, 12 bodů, skóre 21:8
- Bilance doma: 2 výhry
- Bilance venku: 2 výhry
- Nejlepší střelec: Ondřej Březina – 9 branek (aktuálně nejlepší střelec soutěže)

Na hřišti vytvořil s Pollákem úderné ofenzivní duo. Dohromady už nastříleli čtrnáct gólů. „Byla velká otázka, jak si na hřišti sedneme. Typologicky jsme stejní hráči. Ani jeden z nás není hlavičkář, naopak jsme oba rychlíci. Bál jsem se, jak nám to bude na hřišti klapat. Nakonec je z toho parádní souhra a naprostá špička pro Kozojídky,“ usmíval se forvard Březina.

V minulém ročníku vybojoval se spoluhráči v I. B třídě třetí příčku, letos prahne po postupu. „V posledních sezonách jsme měli dobré výsledky, ale výkony na hřišti nebyly vždy optimální. Teď je vše vyvážené. Tým si sedl, všechno šlape. Poprvé máme stabilní výsledky i herní projev,“ pochvaloval si rychlonohý útočník.

Po vyšší soutěži pokukují i Pohořelice, které na jaře skončily druhé o pouhé dva body za postupujícími Želešicemi. „Máme široký kádr, který je navíc velmi dobře poskládaný. Starší zkušené hráče doplňují mladí kluci. To je velký výhoda. Chceme se o postup porvat. Uvidíme, jak to dopadne,“ dodal Matoušek.