Vítězství 4:1 nad silným týmem ze Slovácka je velice cenným korálkem. „Od první minuty jsme hráli kvalitní fotbal. Teď máme fazónu, sestava si, jak se říká, sedla, a je to vidět na výsledcích. V nevydařených prvních šesti kolech jsme se hledali. Měli jsme moc zraněných hráčů, před sezonou přišlo osm nových kluků. V krátké letní přípravě se moc sehrát nedá. Chtělo to trpělivost, a teď sklízíme ovoce,“ radoval se po utkání trenér Tomáš Kovanda.

Je nasnadě, že týmu nejvíc prospěl po dlouhém léčení návrat do útoku kanonýra Josefa Ličky. Své schopnosti potvrdil hned dvakrát. Nejprve nejvýš vyskočil na centr z rohového kopu zahraný na vzdálenější tyč. Přesnou hlavičkou zpět přes celou branku pak přeloboval vybíhajícího brankáře Filipa Kratochvíla. Velmi důležitý byl také jeho gól na 3:1, když přes tlak obránce mazácky zakončil přesnou uličku od Filipa Novotného. „Až dnes to bylo to, co bych si sám asi představoval. Zatím jsem střídal dobré výkony se špatnými jako na houpačce. Ale nejdůležitější je, že se nám daří jako týmu. Co hrajeme se Ševou (záložník Jan Ševčík, pozn. red.), tak máme ze sedmi zápasů jednu prohru a remízu a pět výher. V mužstvu je morálka a skvělá parta,“ zdůraznil kanonýr Tatranu. Jeho druhý zásah prakticky vzal hostům naděje na bodový zisk.

Mutěnice se představily jako kompaktní a sehraný tým a na držení míče, pokud by se měřilo, musely utkání vysoko vyhrát. „Jenže na držení balónu se fotbal nehraje. A my jsme si dnes nevypracovali žádné stoprocentní šance, jen náznaky. Navíc jsme v prvních dvaceti minutách dělali hrubé chyby, za které nás soupeř potrestal. Úplně jsme propadli ve středu hřiště. Ve druhé části první půlky už jsme se do hry trochu dostali a dali gól, jenže na začátku druhé jsme na to nedokázali navázat. A po nuceném střídání Koštuříka s Maršálkem se nám to celé rozsypalo,“ komentoval porážku svého týmu trenér Viktor Linhart.

Poslední jiskřičku naděje na komplikaci rousínovských záměrů hostům zmařil výborným zákrokem pět minut před koncem brankář Milan Řepka, když na něj šel zleva sám Radim Holešinský. V nastavení pak s výrazným přispěním brankáře stanovil pro Mutěnice nepříjemně vysoké konečné skóre další navrátilec po zranění Jaroslav Hartl. „Byl to takový gól… No, už jsem šel pryč, ale padlo to tam. Jsem samozřejmě hodně rád, protože už je to moc dlouho, co jsem za áčko skóroval. Rok jsem pro zranění stál, takže to bylo někdy předtím,“ vzpomínal autor čtvrté branky Tatranu.

A domácí tábor se mohl vrhnout na velké oslavy. Samozřejmě tří bodů, ale i trenérových padesátin. „Měl jsem je už v září, ale nastaly nějaké okolnosti, a tak jsme oslavu s hráči naplánovali až po Mutěnicích. Jsem moc spokojený, vždycky je lepší oslavit narozeniny výhrou. Kluci dostanou něco na zub a na zapití. Já si to chci užít a od úterka se budeme připravovat na Bosonohy,“ usmíval se před vstupem do šatny za svým týmem Kovanda.

Bosonohy přijedou do Rousínova v sobotu jako další tým z aktuálních medailových pozic tabulky krajského přeboru, jsou třetí. Hrát se bude od 14.30 hodin.

Tatran Rousínov – FK Mutěnice 4:1Poločas: 2:1. Branky: 13. a 75. Lička, 21. Ševčík, 90. Hartl - 33. Holešinský. Rozhodčí: Marinč – Kučera, Lazar. DS: Richtr. ŽK: Kuklínek, Cigánek (oba Rous.). Diváků: 150.
Rousínov: Řepka – Zezula, Mrnuštík, Rozehnal, Líznar – Honek (70. Novotný), Buršík, Horváth (85. Cigánek), Ševčík (77. Legner) – Kuklínek (81. Procházka), Lička (88. Hartl). Trenér: Tomáš Kovanda.
Mutěnice: Kratochvíla – H. Maršálek (54. Lamáček), Trávník, Kupčík, Bíza (75. Weigl) – Koplík, J. Maršálek, Koštuřík (54. Vydařilík), Holešinský – Drápal (63. Michna), Čepil. Trenér: Viktor Linhart.