Domácí tým tak ještě víc přišpendlil na dno tabulky a sám už z pátého místa pošilhává po medailových pozicích. Trenér Tomáš Kovanda ale takové „počty“ nemá rád. „Já se spíš dívám po se sebe, jak daleko nebo blízko máme sestupové pozice,“ zdůraznil.

Stejně skromně hodnotil i drtivé vítězství svých barev. „Před zápasem jsem klukům zdůrazňoval, ať nic nepodcení. Víte, jak špatně se hraje proti poslednímu v tabulce. Většinou to zazdí, jen úporně brání a hraje na brejky. Hráči moje varování vzali vážně a jeli o první do poslední minuty. Navíc se nám dařila koncovka a možná platí, že do čeho jsme kopli, to tam padlo,“ dodal spokojený kouč Tatranu.

Šest míčů do domácí sítě poslal rousínovský kanonýr Josef Lička. I on nějaké velké gratulace odmítal. „Vojkovicím se fakt nedařilo. Bavili jsme se s jejich klukama, ta situace tam asi není dobrá. Připadali mně jako trochu odevzdaní. Šest gólů jsem v mužích na takové úrovní nastřílel poprvé. Před tím to bylo ještě ve Vyškově, když se rozehrával po zranění kolena za béčko. Buď to bylo v okresním přeboru nebo ve třetí třídě, to už si přesně nepamatuju,“ řekl po utkání autor třinácti gólů v tomto ročníku krajského přeboru.

SK Vojkovice – Tatran Rousínov 1:9

Poločas: 0:5. Branky: 89. Fiala - 4., 5., 21., 44., 59. a 62. Lička, 37. Žoček, 61. Legner, 90. Horváth. Rozhodčí: Kunický – Mach, Štipčák. ŽK: J. Dvořák (Voj.). Diváků: 80.

Rousínov: Řepka – Zezula, Mrnuštík, Rozehnal, Honek (58. Davitashvili) – Kuklínek, Horváth, Buršík, R. Dvořák, Žoček (41. Legner) – Lička. Trenér: Tomáš Kovanda.