Na horké slovácké půdě chtěl Tatran navázat na zlepšený výkon a vítězství z minulého týdne doma se silným Kunštátem. Mimochodem, ten v tomto kole uštědřil první porážku zatím suverénní Kuřimi. Tatran nezachytil začátek a domácí šli do vedení už v šesté minutě gólem Tomáše Petruchy. Ve 38. minutě přidal Adam Skřivánek druhý gól a mělo být v podstatě rozhodnuto. Jenže Rousínovští to nezabalili a v době, kdy rozhodčí Pavel Putna nastavoval čtvrtou minutu první půle dokázal Lukáš Obruča vstřelit kontaktní branku. Prakticky z první vážnější akce druhé části vyrovnal Martin Kříž a Tatran měl domácí, jak se říká, na lopatě. Jenže další šance nevyužil a nadšeně hrající domácí tým se vrátil do zápasu, který nakonec rozhodl pro sebe.

Krajský přebor
6. kolo:
FK Baník Ratíškovice
– TJ Tatran Rousínov 4:2
Poločas: 2:1. Branky: 6. Petrucha, 38. Skřivánek, 66. Antoš, 70. Knotek – 45. Obruča, 47. Kříž. Rozhodčí: Putna – Haminger, Musil. ŽK: Nedorostek, Skřivánek, Antoš, Knotek, Marcián – Mikeš, Suchý. Diváků: 180.
Tatran: Kopřiva – Imramovský (57. Suchý), Kříž, Rozehnal, Zbořil (30. Novotný) – Obruča, Mikeš, Líznar, Güttler, Florián (81. Pohanka) – Chlup. Trenér: Milan Boušek.

„Po dvou inkasovaných brankách jsme se vrátili dobře do zápasu a skóre hned na začátku druhého poločasu srovnali. Následně jsme měli více ze hry a tlačili jsme se za vítězstvím. Bohužel jsme dostali gól na 3:2 a brzy poté další. Po tomto už jsme se nedokázali do zápasu vrátit a získat body,“ komentoval výsledek útočník Tomáš Chlup.

Další utkání sehraje Tatran už v pátek 23. září. Na domácím trávníku přivítá tradičního soupeře Olympii Ráječko, která je v tabulce překvapivě předposlední, až patnáctá. Zápas bude mít výkop v 17.00 hodin.