Rousínov prohrál i s druhým nováčkem. Krumvíř rozhodl gólem v poslední minutě

Rousínov - Ani s druhým nováčkem v rozehraném novém ročníku krajského přeboru fotbalisté Tatranu Rousínov neuspěli. Tentokrát to ale bylo horší. Zatímco z brněnské Lesné se body asi moc vozit nebudou, Tatran tam se Startem prohrál 0:4 , tak na domácím trávníku je porážka 1:2 s Krumvířem velmi bolestivá.

18.8.2018

Ve druhém kole krajského přeboru prohráli fotbalisté Tatranu Rousínov (zelené dresy) doma se Sokolem Krumvíř 1:2.Foto: Deník / Zdeněk Vlach

Tím spíš, že v remízovém utkání se závěru Tatran prodřel k vedení 1:0. Bohužel potrestané hrubé chyby jednotlivců v poslední desetiminutovce a dokonce v poslední minutě srazily domácí do kolen. „My jsme byli sami sobě soupeřem. V první půlce jsme jim třikrát namazali do gólových situací. A o závěru ani nemluvím. Při naší standardce to nakopnem na prvního hráče a oni z brejku dají gól na 2:1,“ ulevil si po zápase zklamaný trenér Tatranu Tomáš Kovanda.

Přitom utkání pro Rousínov začalo nadějně. Do gólové šance se dostal jako první. Michal Honek šel na branku hostů z pravé strany a sám mohl zakončovat. Jenže přihrávkou hledal Zdeňka Kuklínka, kterému obránci míč v souboji na tělo vypíchli. Penaltu si domácí na rozhodčím nevymodlili. Pak měl ještě hostující brankář Adam Doležal hodně práce s dělovkou Miloše Žočka z pětadvaceti metrů, ale to už se karta začala obracet.

Ve druhé části prvního poločasu byli hosté jasně lepší a měli několik šancí na to, aby šli do vedení a možná i zápas rozhodli. Pavel Hoša nastřelil tyčku a dvakrát hostující útočníky vychytal Milan Řepka.

I nástup do druhé části měli lepší Rousínovští. Křížná hlavička Eduarda Zezuly těsně minula protější šibenici, Kuklínek pak rozvlnil jen boční síť a Žočkův lob na poslední chvíli postrčil na roh gólman Doležal. Vedení asi přišlo zákonitě a zaslouženě. Tomáš Horváth sebral hostům rozehrávku před jejich pokutovým územím, doprava vysunul Tomáše Buršíka a po jeho přihrávce už byla před Kuklínkem na malém vápně jen prázdná branka. „V té chvíli mně samozřejmě nebylo nejlíp. Když jste nováček v soutěži a první zápas doma prohrajete 0:1, pak ve druhém máte šance a těsně před koncem dostanete gól, tak to není jednoduché. Ale nakonec jsme to zvládli,“ přiznal své pocity po inkasovaném gólu trenér hostů Michal Škrabko.

Tatran Rousínov – Sokol Krumvíř 1:2
Poločas: 0:0. Branky: 72. Kuklínek – 82. Tomáš Ondroušek, 90. Kmeť. Rozhodčí: Chabiča – Vrbka, Malimánek. DS: Linhart. ŽK: Buršík – Luskač, Hoša, Ondroušek. Diváků: 240.
Rousínov: Řepka – Zezula, Cigánek (60. Horváth), Mrnuštík, Procházka (89. Macháček) – Honek, Rozehnal, Buršík, Žoček, Kuklínek – Novotný (69. Legner). Trenér: Tomáš Kovanda.
Krumvíř: Doležal – O. Luskač, Zvonič, Adamec (30. Svoboda), Mokrý – Rozkydal (66. Zvonič), Hoša, Michna, Kmeť – Kobylka (79. Charvát), T. Ondroušek (90. D. Ondroušek). Trenér: Michal Škrabko.

To, proč se pak zápas zase otočil na stranu jeho týmu, přesně vystihli po utkání oba trenéři. „Oni šli za vítězstvím, my ne,“ konstatoval Kovanda. „I po vyrovnání jsme chtěli vyhrát, nezatáhli jsme to a opravdu se nám to podařilo,“ usmíval se Škrabko.

Domácí k obratu ovšem vydatně přispěli. V 82. minutě se nechal obrat o balón obránce Lukáš Procházka a zakončení Tomáše Ondrouška falšovanou placírkou k tyči bylo mazacké.

Poslední minutu už popsal Kovanda. Stačí dodat, že zkamenělá domácí obrana jen sledovala pomalý centr z pravé strany, a jak Martin Kmeň v malém vápně dotláčí míč do sítě. „Pro Krumvíř je to historické první vítězství v krajském přeboru. A hodně sladké. Když to otočíte v posledních minutách, tak je to určitě cennější, než když vyhrajete 5:0 po velké převaze,“ dodal trenér hostů, který pochválil Pavla Hošu za to, jak „zaskočil“ na místě stopera.

„Krumvíř nás ničím nepřekvapil, ale v první půlce byl lepší. Vyjma Honkovy šance nás prakticky k ničenu nepustil a po našich chybách měl nějaké tutovky. Druhý poločas byl z naší strany dobrý, dokonce si myslím, že nejlepší z poslední doby. Bohužel jsme hostům zase nabídly šance a oni je na rozdíl od prvního poločasu už využili,“ dodal k hodnocení zápasu Kovanda.

Autor: Zdeněk Vlach

18.8.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Truhlář 140 Kč Truhláři (kromě stavebních) a pracovníci v příbuzných oborech Stolaři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 140 kč, mzda max. 150 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání vyučení v oboru, praxe výhodou, ŘP sk.B, časová flexibilita, dobrý zdravotní stav, POPIS PRÁCE: PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned, výroba nábytku a zakázková výroba, občasné montáže v rámci ČR a SR, KONTAKT: Renata Brehová, tel: 724 301 878, e-mail: info@habresto.cz, osobní schůzka po telefonické dohodě. Pracoviště: Habresto s.r.o., Slovanská, č.p. 19, 682 01 Vyškov 1. Informace: Renáta Brehová, +420 724 301 878. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 17 000 Kč Řidiči tahačů Řidiči tahačů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadavky: vzdělání vyučení, ŘP sk. C, E, Kontakt: Michal Skokan, tel: 603 449 055, 8-17 hod, e-mail: michal.skokan@mikami.cz. Pracoviště: Mikami s.r.o., Rudé armády, č.p. 1193, 683 01 Rousínov u Vyškova. Informace: Milan Skokan, +420 603 483 773. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotničtí asistenti, praktické 23 700 Kč Zdravotničtí asistenti (praktické sestry) Dětská sestra na novorozenecké oddělení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 23700 kč, mzda max. 34470 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání SŠ s maturitou, odborná způsobilost k výkonu povolání dle zák. č. 96/2004 Sb., zdravotní způsobilost, trestní bezúhonnost, spolehlivost, POPIS PRÁCE: PP na dobu neurčitou, nástup dle dohody, ZAMĚSTNAVATEL NABÍZÍ: perspektivní zaměstnání v příjemném pracovním prostředí, možnost profesního růstu, vzdělávání na akreditovaném pracovišti, příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, KONTAKT: Moravová Jitka Mgr., tel.: 517 315 105, 7-15:30 hod, e-mail: moravova@nemvy.cz nebo Renata Indrová, tel: 517 315 236, 7-15:30 hod, e-mail: indrova@nemvy.cz. Pracoviště: Nemocnice vyškov, příspěvková organizace, Purkyňova, č.p. 235, 682 01 Vyškov 1. Informace: Jitka Moravová, +420 517 315 105. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 13 000 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Skládání, kompletace a balení operačních setů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 40. Poznámka: POŽADAVKY: vzdělání nerozhoduje, manuální zručnost, pracovitost, POPIS PRÁCE: PP na dobu určitou, vhodné i pro absolventy a OZP, ZAMĚSTNAVATEL NABÍZÍ: závodní stravování, dovolená navíc, odměny, prací prostředky, KONTAKT: Bodečková Renata, tel.: 517 380 820, e-mail: r.bodeckova@dina-hitex.com nebo osobně na adrese pracoviště Po-Pá 6-14 hod. Pracoviště: Dina - hitex, spol. s.r.o., Ždánská, č.p. 987, 685 01 Bučovice. Informace: Renata Bodečková, +420 517 380 820.

Volejbalisté Bučovic derby s Teslou zvládli. Zatím jedou podle plánu

Ve finále play-off extraligy ragbistů porazila Tatra Smíchov (černé dresy) Jimi Vyškov 30:19.
4

OBRAZEM: Ragbisté Vyškova odehráli důstojné finále. Mají stříbro

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.