Očekávalo se, že do Rousínova přijede těžký soupeř. Líšeň potvrdila, že v rezervě má kvalitní, mladý a běhavý tým. Na hřišti tak bylo hodně bojovnosti.

„Hra byla plná osobní soubojů a často se přerušovalo. Těžko se nám hledala nějaká možnost, jak se dostat k soupeřově brance. Ovšem stejný problém dělala soupeři i naše obrana, kde si myslím, že především Rozi s Kosťou (stopeři Matěj Rozehnal a Jiří Kostelka, pozn. red.) hráli skvěle. A když už se jim podařilo vystřelit, tak nás podržel Řepa (brankář Milan Řepka),“ uvedl hodnocení zápasu záložník Petr Líznar.

Krajský přebor
17. kolo:
Tatran Rousínov – Líšeň B 1:0
Poločas: 0:0. Branka: 57. Líznar. Rozhodčí: Půček – Kučera, Dadák. ŽK: Mikeš, Líznar, Divácký – Horký, Minárčik. ČK: 76. Horký. Diváků: 215.
Tatran: Řepka – Imramovský, Rozehnal, Kostelka, Handlíř (61. Piňos) – Čadílek (87. Horváth), Novotný, Mikeš, Líznar, Divácký – Obruča. Trenér: Milan Boušek.

První poločas byl na míči o trochu více soupeř a domácím dělal problém právě jeho důraz. Po přestávce už se hrála vyrovnaná partie, kterou rozhodl právě Líznar, který ale sportovně připsal zásluhy i přihrávajícímu spoluhráči.

„Lukáš Obruča ustál souboj se stoperem a vybojoval míč, který mně nahrál prakticky do odkryté branky,“ děkoval střelec rozhodujícího gólu.

Hosté pak domácím cestu k výhře sami trochu usnadnili, když v 76. minutě Ondřej Horký proměnil první žlutou kartu za řečnění za červenou po „žlutém“ faulu.

„Po vstřeleném gólu si myslím, že jsme všichni tak nějak cítili úlevu, ale věděli jsme, že soupeř bude ještě kousat. Ale znovu si vylámal zuby především na našich skvěle hrajících stoperech. Za mě je nyní moc fajn, že když už docházejí síly, tam se semkneme jako mančaft a dokážeme si navzájem pomoci,“ kvitoval Líznar.

Rousínovští si tak upevnili pozici na čtvrté příčce se čtyřbodovou ztrátou na třetí Boskovice a tříbodovým náskokem před Líšní B. Jediným negativním okamžikem tak je zranění kolene Michala Handlíře, nad jehož startem v příštím kole v sobotu v Mutěnicích visí otazník.