O smůle mohou Rousínovští hovořit právem. I v předchozích zápase se jim koncovka slušně rozehraných akcí nedařila. S Pohořelicemi tento trend dlouho pokračoval. Šancí si domácí vytvořili dost, jenže buď chyběla přesnost nebo důraz, zvonily i tyče a když už to vypadalo dobře, vytahoval bravurní zákroky výborný Tomáš Kalivoda v brance hostů.

Krajský přebor
Tatran Rousínov
– Sokol Pohořelice 3:0
Poločas: 0:0. Branky: 72. a 81. Pavlík, 83. Líznar. Rozhodčí: Daniel – Kron, Šustr. ŽK: Kubáč – Fiala, Manuel. Diváků: 100.
Tatran: Řepka – Imramovský, Rozehnal, Kříž, Handlíř – Němec (51. Mikeš), Pešta, Jašek (51. Líznar), Zbořil, Kubáč – Pavlík (85. Novotný). Trenér: Milan Boušek.

„V prvních dvou zápasech jsme gól nedali a bylo na čase to zlomit. V první půli se nám to nepodařilo. Do druhého poločasu jsme nastoupili lépe, byli jsme trpěliví a nakonec se to vyplatilo. Začalo nám vycházet více útočných akcí, ze kterých jsme dali tři branky. Sice jsem vstřelil dvě, ale je to především zásluha práce celého týmu,“ řekl k zápasu střelec dvou branek Pavlík.

Rousínovští poskočili na šesté místo tabulky se čtyřmi body. Vede devítibodová Kuřim. Ve čtvrtém kole Tatran nastoupí v sobotu dopoledne (10.30) v Brně-Komíně proti FC Svratka.