„Měli jsme velmi úzký kádr a hrozně moc zraněných hráčů. Asi jsme měli moc náročnou letní přípravu, protože spousta kluků se pozraňovala právě v létě. K prvnímu mistrovskému zápasu jsme odjeli prakticky v rozkladu a pak se to s námi táhlo celý podzim. K zápasům jsme jezdili se zraněnými hráči na hřišti i na střídačce. Já jsem si hodně dával za vinu, že to dělám špatně, ale když jsou hráči zranění, tak se s tím prostě nedá nic dělat. Ale jedna věc je určitě na mém hřišti. Možná jsem měl přehnané ambice a moc jsem to klukům zdůrazňoval. Cítím to jako svoji takovou začátečnickou chybu v roli trenéra. Určitě to chtělo více pokory,“ shrnul podzim bývalý brankář vyškovského áčka.

V tuto dobu měla probíhat perná zimní příprava, která měla tým posunout blíže k zamýšleným pozicím. Béčko mělo začít 11. ledna a podle Kopáčka mělo velké plány.

„Chtěli jsme například sehrát více zápasů s týmy z krajského přeboru. Všechno padlo. Je to špatné a je těžké hledat motivaci. Ale jsou na tom lidé ještě hůř, nemohou dělat vůbec nic a mají k tomu třeba existenční potíže. My si aspoň můžeme jít zaběhat,“ komentoval probíhající období praktické sportovní nečinnosti.

Svým svěřencům žádné konkrétní úkoly nebo individuální plány nedal. Spoléhá na přístup svých ještě nedávných spoluhráčů.

„Každý dělá něco sám. Já jim nehodlám nic nařizovat, to ani v našich amatérských podmínkách není možné. Jsou zkušení a vědí, co potřebují. Ale uvažuju o tom, že bychom mohli vyzkoušet model z áčka, které v podstatě běhá ve dvojicích s balónem při dodržování všech omezujících opatření,“ naznačil.

David Mach, předseda Komise pro sport a využití volného času města Vyškova a odborné komise v anketě Nejlepší sportovec Vyškova 2020.
Nejde o mistrovství města, říká k anketě Sportovec Vyškova David Mach

Podle aktuálně upraveného rozlosování soutěže by Vyškovští měli jarní část zahájit v neděli 14. března na hřišti svého hořejšího souseda v tabulce, šestého Rohatce. Následovat by mělo šestnáct dalších kol. Áčko má před sebou dokonce čtyřiadvacet mistrovských zápasů. Potřeba širších kádrů se rýsuje hodně zřetelně.

„Teď je nás šestnáct, což by i na zvýšenou zátěž mělo stačit, i když vím, že za sezonu se ta zranění zase mohou nastřádat. Naším novým hráčem je prvoligový futsalista brněnského Helasu Milan Svoboda. Přišel z Bystrce, ale naposledy hrál někde v Rakousku. Je to ofenzivní záložník a měl by být velkou posilou. Otázkou je, jak to bude stíhat s futsalem, protože tam bude mít určitě taky hodně nabitý program. (poslední kolo I. ligy futsalu je naplánováno na 31. března, pozn. red.) Pokud by se v průběhu jara ukázala potřeba doplnění, tak bychom se asi museli poradit s trenéry dorostu. Jsou tam minimálně tři kluci, kteří by na to u nás měli,“ naznačil Kopáček.

Podzimní bilance devíti zápasů jeho týmu je pět výher a čtyři porážky při skóre 21:20.