Hlavně první poločas přinesl na hřiště skoro všechny „bolístky“ úvodních jarních zápasů. Nesehranost a technické problémy hráčů. V Komíně to navíc umocňoval velmi nerovný trávník a malé rozměry hřiště. Takže hra byla plná osobních soubojů a obrany dlouho dominovali nad útoky. Takže první rousínovskou přímou střelou na branku byla penalta, kterou ve 25. minutě nařídil rozhodčí za faul domácího Patrika Preise na Miroslava Diváckého. Lukáš Obruča ji proměnil s velkou jistotou.

Krajský přebor
FC Svratka Brno
– TJ Tatran Rousínov 0:2
Poločas: 0:1. Branky: 25. (pen.) Obruča, 63. Lízal. Rozhodčí: Šidlo – Kučera, Půček. DFA: Kundelius. ŽK: Broskva, F. Kříž, Preis, Čurda – Obruča. Diváků: 120.
Svratka: Doležel– Preis, Cebák, Broskva, Chlup – Čurda (71. Malishevskyy), Bednář, Janík (64. Svensson), Řezník (64. Durek)–  Kříž – Kroupa. Trenér: David Kříž.
Rousínov: Řepka – Imramovský, Novotný, M. Kříž, Rozehnal – Jašek (75. Chlup), Kubáč, Líznar, Lízal, Divácký (82. Florian) – Obruča. Trenér: Milan Boušek.

Na druhé straně si brankář Milan Řepka sáhl na balón prakticky až ve 31. minutě, kdy musel zneškodnit nebezpečnou hlavičku Karla Kroupy.

Pokud domácí fandové čekali, že jejich prohrávající tým po přestávce vrhne síly do útoku na tu „jejich“ branku u šaten, pak se nedočkal. Hosté se lépe přizpůsobili podmínkám a prakticky celou druhou půli měli pod kontrolou. Opět jim přálo štěstí, když Radek Lízal proměnil jejich první příležitost a střelou z otočky uvnitř pokutového území přidal druhý gól. Uklidněný Tatran pak mohl svoje vítězství několikrát navýšit. Po rohovém kopu nehlídaný Lízal střílel hlavou nepřesně, po něm prováhal šanci úspěšně zakončit Divácký a obrana stačila jeho střelu po sóle zablokovat. Deset minut před koncem ukázal domácí brankář Martin Doležel, že má prvoligovou minulost a perfektně zlikvidoval gólovou ránu Petra Líznara.

Teprve pak vyprodukovali šanci i hráči Svratky a Kroupa měl smůlu, když jeho tečovaná střela jen orazítkovala tyčku Řepkovy branky.

„Utkání na malém nerovném hřišti přesně odpovídalo tomu, na co jsme se čtrnáct dní předem připravovali. Jsem rád, že mužstvo splnilo cíl, se kterým jsme tam jeli, a to bodovat. Odhodláním a koncentrací po celé utkání se nám je podařilo zvládnout,“ chválil své svěřence trenér Tatranu Milan Boušek.