Ve velmi chladném počasí to ale pro Rousínovské na hřišti klubu s nedávnou třetiligovou minulostí nezačalo slavně. Při jednom z prvních útoků domácích velezkušený a pořád výborný kapitán Dalibor Koštuřík uvolnil Radima Holešinského, který se nemýlil a přivedl Mutěnice do vedení. Iniciativu si domácí podrželi ještě dalších zhruba dvacet minut. Prakticky ji ukončila až vlastní branka Martina Schüllera. Domácí defenzíva nepokryla náběh z pravé strany a Schüller pod tlakem útočníka na malém vápně tečí překonal vlastního brankáře Filipa Leznara. Uklidnění hosté už do poločasu srovnali i hru a sami mohli jít do vedení. Své šance ale nevyužili.

Krajský přebor
18. kolo:
FK Mutěnice
– TJ Tatran Rousínov 1:2
Poločas: 1:1. Branky: 5. Holešinský - 26. vlastní (Schüller), 51. Kostelka. Rozhodčí: Šenkýř – Chabiča, Hřib. ŽK: Lamáček – Kostelka, Mikeš. Diváků: 80.
Rousínov: Řepka – Imramovský, Rozehnal, Kříž, Kostelka – Čadílek (86. Horváth), Novotný, Mikeš, Divácký, Líznar – Obruča. Trenér: Milan Boušek.

Povedlo se to brzy po zahájení druhé části, kdy se po pěkném centru hlavou prosadil obránce Jiří Kostelka. V dalším pokračování hosté dokazovali, proč jsou v tabulce čtvrtí. Domácí odolávali jejich tlaku s velkým vypětím a nakonec už další gól nedostali.

„Přijeli jsme na hřiště týmu ze spodu tabulky, ale od začátku jsme zjistili, že nás nečeká nic lehkého. Prvních dvacet minut jsme se hledali a soupeř nás potrestal. Ve zbytek poločasu jsme si vytvořili šance a bylo důležité, že jsme stav srovnali. Myslím si, že druhý poločas už jsme měli pod kontrolou a zaslouženě si odvážíme všechny tři cenné body,“ komentoval výsledek stoper Tatranu Martin Kříž.

Po 18. kole jsou Rousínovští v tabulce na čtvrté pozici se 34 body. Na třetí Boskovice ztrácejí čtyři body a před pátou Líšní B mají v dobru tři a šestou Spatrou Brno už sedm. Mutěnicím na 14. příčce pokračují záchranářské starosti.