Na návrat na trávník svého kapitána a hlavně nejlepšího střelce mužstva čekali rousínovští fanoušci a samozřejmě trenér a spoluhráči předchozí tři zápasy. Nedohrál totiž ani poslední utkání podzimu s Moravským Krumlovem. Tehdy byl vyloučený za udeření soupeře rukou v 68. minutě. Teď hřiště opustil v 55. minutě po dvou žlutých faulech.

Krajský přebor
19. kolo:
TJ Tatran Rousínov
– FK Baník Ratíškovice 1:0
Poločas: 1:0. Branka: 24. (pen.) Florian. Rozhodčí: Pátek - Stejskal, Julínek. ŽK: Florian, Novotný – Marcián. ČK: 55. Florian (2 ŽK). Diváků: 105.
Tatran: Řepka – Imramovský, Rozehnal, Kříž, Kostelka – Líznar, Mikeš, Novotný, Florián, Divácký (71. Čadílek) – Obruča. Trenér: Milan Boušek.

Tatran rozehrál zápas aktivněji a zaslouženě šel do vedení, které mohlo být i vyšší. Ve 24. minutě srazil Tomáš Kundrata zezadu v pokutovém území do šance nabíhajícího Lukáše Obruču. Gesto sudího bylo jednoznačné. Penalta. A také jednoznačně ji Florian proměnil, přestože brankář Zdeněk Dohnálek směr střely vystihl.

Hra se postupně srovnala a po vyloučení už si Tatran víceméně hlídal vedení.

„Výsledkově zápas hodnotím pozitivně, protože vítězství je vítězství. Od úvodu jsme byli lepší, ale bohužel jsme nedokázali proměnit více šancí a tím si vytvořit komfortní náskok. Poté se to změnilo zbytečnou červenou kartou, ale semkli jsme se jako tým a úspěšně jsme to dobojovali až do konce,“ zhodnotil zápas obránce Pavel Imramovský.

Po devatenáctém kole je Tatran stále na čtvrtém místě tabulky o tři body před Líšní B a čtyři za dvojicí Kuřim – Boskovice.