V Přibicích s účastníkem C. Skupiny I. B třídy Kobeřičtí prohráli 1:3. V předchozí přípravě remizovali v Dambořicích 2:2 a s Pohořelicemi prohráli 2:4.

„I pohárový zápas pro nás měl přípravný charakter. Šlo především o to, si zaběhat a zahrát. Ten covidový výpadek byl hrozně dlouhý a samozřejmě se podepsal i na přípravě. Není lehká doba, kluci preferují zaměstnání, takže jsme se nesešli kompletní. Museli jsme doplnit hráči z béčka. Ale, jak jsem řekl, svůj účel i tak zápas splnil,“ stručně komentoval výsledek trenér Josef Svoboda.

Krajský pohár dospělých JmKFS - předkolo:

Přibice - Kobeřice 3:1
Poločas: 1:1. Branky: 43., 65. a 72. Rosinský - 33. Filip. Rozhodčí: Šmíd - Vašík, Hřib. Diváků: 80
Kobeřice: Přerovský – Cenek, Beneš, Tachtadžis, Ondráček – Toncr, Piňos, Vít Svoboda (73. Jiráček), Rozbořil (46. Redl) - Filip Svoboda, Noris. Trenér: Josef Svoboda.

Do nového ročníku I. B třídy Kobeřice vstoupí s minimálními změnami. Kádr opustil jen Tomáš Florián, který zamířil do krajského přeboru v Tatranu Rousínov. Zvenčí nepřišel nikdo, z béčka doplnili tým Nikos Tachtadžis a Vít Svoboda.

V loňském nedohraném podzimu Kobeřičtí skončili v A skupině druzí za suverénními Lelekovicemi. Ani tehdy vedení klubu i mužstva o nějakém útoku na postup nehovořily a se skromnějšími plány půjdou i do nové soutěže.

„Věřme, že se konečně dohraje celá. Naším cílem je hrát střed tabulky a fotbalem se bavit. Nebo jinak řečeno vyhnout se obavám o záchranu. V přípravě jsme toho moc neudělali, ale věříme, že máme na to, abychom na loňský podzim navázali,“ dodal kobeřický lodivod.

Pohárový zápas v Přibicích byl posední před boji o body. Teď o víkendu má tým volno, protože většina hráčů je na dovolených. Mistrovskou soutěž Kobeřice rozehrají v sobotu 7. srpna v Podolí u Brna.