Naštěstí vládní výjimka umožnila dodržet alespoň náhradní termín, kterým je pro vyškovský OFS čtvrtek 11. března. Zástupci fotbalových klubů Vyškovska se tak sejdou ve společenském sále restaurace Záložna v Rousínově. Jednání bude zahájeno v 17.00 hodin.

Už před ním a při něm budou uplatněna přísná bezpečnostní opatření. Všem příchozím bude při vstupu do budovy změřena teplotu. Každý musí předložit platný test, platí antigenní i metodou PCR. Pokud někdo prodělal covid v posledních devadesáti dnech, tak bude potřebovat potvrzení od lékaře a čestné prohlášení, že prodělal covid v těchto devadesáti dnech, anebo že je očkovaný. Platí i potvrzené testy od zaměstnavatele, ale test nesmí být starší než 48 hodin.

„Poslední možnost, pokud by někdo přesto neměl test, tak ho můžeme otestovat i na místě. Máme koupené testy ze slin, které se používají v rakouských školách. Je vyhodnocený do patnácti minut, ale kdo jej bude chtít využít, musí přijít nejpozději čtvrt hodiny před začátkem,“ doplnil současný předseda výkonného výboru OFS Ondřej Šišma.

Luboš Holubář, trenér fotbalových přípravek MFK Vyškov a jeden z trojice nejlepších trenérů města za rok 2020.
Fotbal v přípravkách není o výsledcích, zdůrazňuje Luboš Holubář, trenér roku

Nařízená opatření se budou uplatňovat i při samotném jednání. Delegáti musí mít na ústech respirátory, budou sedět na židlích s dvoumetrovými rozestupy, v sále nebudou stoly a k dispozici bude dezinfekční prostředek.

„Zaregistrovalo se padesát delegátů a všechny kluby jsme obvolali a vysvětlili jsme jim, že valnou hromadu je třeba udělat, aby okresní svaz mohl dál normálně fungovat. A samozřejmě dostali informaci o všech omezujících opatřeních,“ zdůraznil Šišma.

Ten je zatím jediným kandidátem na předsedu výkonného výboru, členy se chtějí stát Jaroslav Andrla, Marek Podaný, Miroslav Přibyl, Václav Salač a Martin Šebela. Beze změn by mnohla pokračovat i svazová revizní komise, do níž opět kandidují Hana Bodečková, Jaroslav Šubrt a Renáta Zemánková.

„Valná hromada samozřejmě může při splnění určitých podmínek okruh kandidátů rozšířit. Jako jeden z prvních bodů bude nový výkonný výbor řešit složení odborných komisí,“ upozornil stávající předseda, který byl zvolený na mimořádné valné hromadě po odstoupení bývalého předsedy Miloslava Brtníčka.

Mimo voleb nového vedení čtvrteční rousínovská valná hromada zhodnotí činnost okresního svazu za uplynulé období a předloží zprávu o hospodaření.