Jednadvacetiletý slavkovský útočník se hattrickem v Pustiměři (celkově 0:5) prostřílel na druhé místo pořadí nejlepších střelců okresního přeboru. S deseti góly je o tři za Josefem Ličkou z B týmu Rousínova.

„O žáků jsem hrával v útoku a myslím v některých zápasech jsem dal i více gólů. V mužích je to zatím můj druhý hattrick a vyrovnaný osobní rekord. Ten první jsem dal loni Bohdalicím. Tehdy se nám vůbec nedařilo, v devátém kole to byla naše teprve první výhra,“ připomněl.

V loňském okresním derby dovršil hattrick proměněnou penaltou na konečných 3:1. Také v Pustiměři je jeden jeho zásah penaltový. V 75. minutě zvýšil na 4:0, když dvanáct minut před tím proměnil první slavkovský pokutový kop Kryštof Zrotal.

„Za stavu 3:0 jsem při penaltě samozřejmě nervózní nebyl. Penalty většinou kopu já, takže jsem měl jít i na tu první. Ale nechal jsem ji kámošovi, protože on si letos zatím gól nedal. (úsměv) A navíc jsem mu tak oplatil skvělou přihrávku na můj první gól. Dal mně to jako na podnose před prázdnou branku, stačilo jen nastavit nohu,“ odmítal gratulace a spíše takto poděkoval kamarádovi.

Rodilý Slavkovák začínal s fotbalem doma, v dorostu to zkoušel v divizní Svratce Brno a za muže si zahrál krajský přebor v Rousínově. Tuhle štaci bohužel už po pár kolech ukončilo vážné zranění kolena a po operaci se za půl roku vrátil do Slavkova. Slavnější éru, kdy se tu hrál krajský přebor, nebo dokonce, když se v rámci úzké spolupráce se Zbrojovkou Brno dokonce pošilhávalo po Moravskoslezské lize, už zná jen z doslechu.

„Já už si nepamatuju ani ten krajský přebor a samozřejmě nás všechny v mužstvu mrzí, že se tu hraje jen okres. Souhlasím, že na město, jako Slavkov je to málo. Bohužel situace je taková, jaká je. Ale určitě bychom chtěli jít výš. Snad to nebude trvat dlouho,“ vrátil se Karel Kachlíř k tématu nakousnutému v úvodu.

Svoji třetí a celkově pátou branku Slavkova přidal v 81. minutě.