Hrál jste vždycky stopera?
Fotbal jsem začínal tak, že jsme u nás ve vesnici hráli celé dny všude možně. Když mi bylo šest, začal jsem hrát za náš vesnický tým. Až do šestnácti let jsem hrál bosky, poté jsem od táty dostal k narozeninám kopačky. Každopádně vždy mě to táhlo dozadu. Začal jsem jako levý bek a dodnes mi to tak zůstalo.

Přes které kluby jste se dostal do Vyškova?
Celou dobu jsem hrál v naší vesnici, až když mi bylo 17 let, tak jsem se díky rodinnému známému dostal do Španělska, do týmu U18 v Rayo Vallecana. Vyškov je první tým, kde jsem začal hrát mužskou kategorii.

Mohamed Tijani
Narozen: 1997
Stát: Pobřeží slonoviny
Post: obránce
Mateřský klub: Rayo Vallecana (Španělsko)
Další kluby: MFK Vyškov

Co soudíte o postupových ambicích MFK?
Náš tým je letos velmi silný. Prohráli jsme dva zápasy, ale v obou jsme byli lepším týmem. Každý hráč se musí soustředit a všichni táhnout za jeden provaz. Jedině tak máme šanci uspět. Tým má dobrý základ.

S kým se vám na hřišti nejlépe spolupracuje? Co děláte, když nehrajete fotbal?
Laho (Lukáš Lahodný, pozn. red.), to je opravdu výborný fotbalista. Myslím, že když na sobě bude dál pracovat, čeká ho velká fotbalová budoucnost. Ale jinak všichni kluci v týmu jsou super. Když netrénujeme, chodím do posilovny a sleduju hodně fotbalových zápasů. Když se dívám na nějaký zápas, zaměřím se jen na obránce. Snažím se od nich učit.

Mohamed Tijani.Zdroj: DENÍKNení tajemstvím, že současný klub by pro vás měl být jakousi přestupní stanicí do vyšších soutěží. Jaké poznatky jste za tu dobu o českém fotbalu získal? Dostal jste již nějaké nabídky?
Z českých týmu sleduju jen Spartu Praha. Od vedení vím, že se o mě zajímají nějaké prvoligové kluby. Tento týden odlétám na pohovor do Madridu kvůli vízu. Až vše dobře dopadne, budeme řešit co dál.

Jak jste na tom s češtinou?
Trenér na mě mluví anglicky, ale už jsem se naučil něco málo česky. Hlavně některá slovíčka, abychom si s klukama rozuměli na hřišti. Umím například: sám, pravá, levá, vylez, záda. Jo a taky některá další slovíčka, která tady nemůžu říkat. Ty jsem uměl jako první. (úsměv)

Jaký je váš životní a fotbalový cíl?
Chci hrát v jednom z pěti nejlepších klubů na světě. Jsem ochotný tomu podřídit úplně všechno, chci na sobě pracovat. Až toho dosáhnu, budu pomáhat dětem v naší vesnici hrát fotbal a dostat stejnou šanci, jakou jsem dostal já.