Po osmi porážkách získali Vyškované první bod na podzim na domácím trávníku, kde remizovali 1:1. Odvetný zápas na hřišti soupeře skončil bez gólů 0:0.

Přitom se hrál poměrně kvalitní fotbal. Oba týmy předvedly řadu slibných akcí, ale v koncovce jim chyběl důraz nebo přesnost. Jako první se mohl do střelecké listiny zapsat domácí Tomáš Dostál už v sedmnáctém minutě. Souboj hráčů v pokutovém území hostů posoudili rozhodčí jako faul vyškovského hráče a nařídili pokutový kop.

Při něm opět potvrdil své kvality brankář MFK Martin Šustr. Dostálovu střelu vyrazil. „Neproměněná penalta vždycky mrzí a nikdo teď neví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby branka padla. To je historie. Jisté je, že jsme ztratili dva body doma, na druhou stranu s velmi kvalitním soupeřem,“ poznamenal k důležitému momentu v utkání domácí trenér Alois Skácel.

Vyškovští jeli do Hlučína s cílem složit reparát za minulou porážku doma s Uničovem. Proto se od začátku snažili hrát aktivní útočný fotbal. Jenže vlastní snahu si kazili sami. A s dost překvapivým důvodem. „V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal. Hlučín mohl vést z penalty, ale podržel nás Šustr. My jsme šli několikrát do velkého přečíslení, ze kterého jsme mohli jít do vedení. Ale měli jsme jeden obrovský problém. Pršelo a našich pět hráčů mělo na mokrý trávník špatné obutí. To pro mě obrovský zkrat, na to jsem moc háklivý. Výsledek byl ten, že jsme v klíčových momentech, kdy jsme třeba mohli jít do brejku, zbytečně padali nebo faulovali. Proto šel brzo dolů Sečkář, který byl ten nejvíc klouzající a padající hráč,“ ulevil si trenér MFK Jan Trousil.

Co hráčům říkal v přestávce, zůstalo v šatně. Jisté je, že s druhou půlí již byl vyškovský lodivod spokojený. Samozřejmě vyjma nuly na střeleckém kontě. „V první půlce jsem nebyl spokojený s hrou středové řady. Druhou půlku jsme pak zahráli velice dobře. Dostali jsme soupeře pod tlak, měli jsme tam hodně brejkových situací. Ale chyběl nám na hrotu Klesa, který by je dokázal vyřešit nebo zklidnit a koncovku přivést do lepších pozic. Do gólu jsme ani jednu nedotáhli, proto to skončilo 0:0. Z celkového pohledu na zápas, a protože jsme vpředu nebyli efektivní, asi spravedlivě,“ hodnotil Trousil.

V závěru přišly ještě dva momenty, které trenéra a fanoušky hostů nahněvaly. Osm minut před koncem uviděl přísnou druhou žlutou kartu a po ní tedy červenou Marek Vintr. Těsně před koncem zahrál jeden z domácích obránců ve vlastním pokutovém území viditelně rukou, podle rozhodčích ovšem plně v souladu s pravidly.

„Ve finále jsme spokojení s bodem, i když jsme samozřejmě chtěli vyhrát. Začali jsme dobře, neproměněná penalta nás trochu zastavila. Vyškov má výborné mužstvo, přehrávali nás, ale jen po šestnáctku. V prvním poločase jsme byli málo agresivní, ve druhém jsme přidali na důrazu a už tam byly i z naší strany nebezpečnější situace. Ale žádné mužstvo si nějakou vyloženou šanci nevypracovalo,“ zhodnotil zápas Skácel.

Moravskoslezská liga má nyní na pořadu anglický týden. Ve středu bude Vyškov hrát ve Valašském Meziříčí, v sobotu doma proti Dolnímu Benešovu. „Musíme být pokorní, že jsme venku neprohráli a máme plusový bod. Cenná je i nula vzadu, dobře zahrála defenzíva. Ale já vidím i to, že jsme dva zápasy po sobě nedali gól. To je špatně. Minimálně v příštím utkání nám bude ještě chybět Klesa, a proto mě moc mrzí, že nám vypadne Vintr. I on je tím rozdílovým hráčem, který umí vytvořit přečíslení vyhranými souboji jeden na jednoho. Takže nemáme útočníka a budeme to muset řešit stoperem nebo záložníkem. Ale pokud se chceme udržet v kontaktu se špicí, musíme tuto situaci zvládnout,“ zdůraznil kouč Vyškova.

FC Hlučín – MFK Vyškov 0:0
Rozhodčí: Macrineanu – Vostrejž, Páral. ŽK: Žižka, Foltyn, Hudeczek – Vintr. ČK: 82. Vintr. Diváků: 154.
Hlučín: Kolenko – Žižka, Hudeczek, Heiník, Vengřinek - Dostál, Málek, Opatřil, Foltýn, Lucas (60. Krejčí) – Pyclík. Trenér: Alois Skácel.
Vyškov: Šustr – Němeček, Djaleu, Krejčí, Novotný – Vintr, Jeřábek, Lahodný, Langer (87. Malár), Sečkář (36. Matocha) – George (72. Ayissi). Trenér: Jan Trousil.