Proti Vyškovu nastoupila stejná sestava jako při vítězném zápase v Třebíči. Jenže tentokrát se role prohodily. Vyškov si mohl dovolit ze zabezpečené obrany číhat na brejky a Blansko mělo tvořit hru.

Hráčům kombinace vázla, k ohrožení hostující branky se Blansko dostalo až po dvaceti minutách hry. Hájek nacentroval Traxlovi, jeho střelu ale vykopl z brankové čáry hráč Vyškova. Chvíli poté vyrážel vyškovský gólman hlavičku Fouse. Ještě před přestávkou vyslal pozdrav gólmanovi Traxl, ale to bylo ze strany Blanska všechno.

V začátku druhého poločasu zazlobil sice Bednář, ale z prvního gólu se radovali hosté. V 60. minutě poslal hlavou míč do sítě střídající Lička. Domácí diváky uklidnil už za dvě minuty Traxl, ke kterému doputoval napříč vápnem centr Pokorného. Ten mohl poslat Blansko do vedení, ale jeho teč vyškovský gólman vytáhl na roh.

Na druhé straně se předvedl excelentním zákrokem blanenský gólman Slanina, který vyrazil Horváthův trestný kop přes zeď na břevno. Hosté šli přesto podruhé do vedení. Po chybě Traxla se k míči dostal Sigmund, jenž našel centrem Kollára, který už měl lehkou práci.

V 75. minutě nahrával Sehnal ve vápně Bubeníčkovi, ten ale nestihnul zakončit. Náladu spravil divákům až v 82. Bednář, který prošel až do vápna a střelou ke vzdálenější tyči mazácky vyrovnal. Bednář povzbuzený předchozí akcí vyškolil obranu hostů i o čtyři minuty později, kdy se dostal opět do vápna a jeho centr zapadl za záda gólmana. Tím zajistil Aposu třetí vítězství v letošní divizi D. „Důležité bylo, že jsme nás nezlomilo ani to, že jsme dvakrát prohrávali, asi jsme měli i víc štěstí,“ dokumentuje narůstající sebevědomí a psychickou pohodu týmu kapitán Němec.

Blansko se po počátečním zmaru pozvolna dostává zpátky do hry o vyšší příčky. „Nám se sice začátek soutěže moc nepovedl, ale uděláme všechno proto, abychom se dostali do první čtyřky,“ dodává odhodlaně Němec.

Boskovice nestačily na Uherský Brod, kterému dopřály první vítězství. Po bezgólovém poločase nakonec odjely s prohrou 1:2.

FK APOS Blansko – SK Rostex Vyškov 3:2 (0:0)

82. a 87. Bednář, 62. Traxl.

ŽK: Pokorný – Klimeš, Baričák, Lička

Blansko: Slanina – Pokorný, Němec, Novotný, Šíp – Traxl, Kostka (88. Španěl), Bednář, Hájek (46. Bubeníček) – Fous (59. Janíček), Sehnal.

Vyškov:Trnavský – Baričák, Gottvald, Lang, Kolár M. – Daněk – Janovský (57. Lička), Sigmund (89. Poprik), Horváth, Hanus – Klimeš.

Diváků: 250.