Na čtvrtém místě ve druhé lize ztrácejí na druhé postupové místo, které drží Vlašim, pouhý bod, a na vedoucí Duklu Praha ne nedostižných pět. „Jdeme za postupem, i když na jaře máme oba tyto těžké soupeře venku,“ říká fotbalový obránce a odchovanec vyškovské kopané Lukáš Bodeček.


V Nevojicích jste začínat nemohl, protože tam velké hřiště není, takže jak se lze z Nevojic prokopat do velkého pražského klubu?

Táta hrával za Nesovice a mě jako žáčka přivedl do Bučovic. Pokud tedy chcete popsat celou tu cestu až do Prahy pak tedy, po Bučovicích to byla mládežnická základna v Drnovicích, pak Olomouc, slovenská Petržalka, Most a nyní tedy Viktoria Žižkov.

Na které trenéry nejraději vzpomínáte ze svých začátků?
Asi by jich bylo víc, ale na trenéry Špičáka, Gibalu a Hamříka prostě zapomenout nelze.

Proč jste volil Olomouc, když Brno je mnohem blíž?
To bylo těžké rozhodování. Nabídka z Brna přišla, ale i z jiných klubů, ze Sparty i Slavie. Radili jsme se s trenéry i s rodiči, v té době se nám olomoucká mládežnická základna zdála být nejlepší.

Současná Zbrojovka shání posily, co kdyby se Brno ozvalo nyní?
Nyní mám smlouvu na Žižkově, ale nabídka Brna by mě určitě potěšila. Zbrojovku samozřejmě sleduju a rád bych jí pomohl ze stavu, ve kterém nyní je. Bylo by mně líto, kdyby z ligy vypadla. Případný přechod nezáleží jen na mně. Ale mělo by to pro mě i jiné výhody, především bych byl blíž k rodičům.

Za co jste byl ve Viktorce vyhlášený Hvězdou měsíce listopadu?
Vyhlašuje se každý měsíc, ale je to spíš takový magnet pro fanoušky. Já si myslím, že u mě to bylo za výkony v Hlučíně a v prvním pohárovém utkání se Slavií, které skončilo nerozhodně 1:1. Ale jak říkám, sportovně tomu velkou váhu nepřikládám.

Žižkov je ve druhé lize čtvrtý a na postupové místo ztrácí bod. Co bude na jaře klíčové proto, aby postoupil?
Základem bude neztrácet body doma a řeknu přímo, vyhrát všechny zápasy doma. Věřím, že z venku něco přivezeme, i když máme těžké soupeře. Jedeme k první Dukle a do Vlašimi, která je druhá. Těžké to bude i na Spartě B. Ale věříme si.

Víte, že skoro celé Vyškovsko teď prožívá fotbalovou euforii, protože Rostex vede moravskoslezskou divizní skupinu D?
To samozřejmě vím a pravidelně jejich výsledky sleduju. Vždyť trenér Horváth mě trénoval v Olomouci a mám na něj jen dobré vzpomínky. Přeju Vyškovu postup, moravskoslezská liga by mu určitě slušela a možná, že i vyšší soutěž.

Vy jste tak nějak nenápadně proplul mládežnickými reprezentacemi, přitom ten počet sehraných utkání je úctyhodný…
To ano, prošel jsem všemi mládežnickými kategoriemi. Nyní jsem sice ještě v jednadvacítce, ale můj ročník v ní už končí. To víte, že bych si jednou chtěl zahrát za áčko, ale dostat se do seniorské reprezentace a udržet se v ní je hodně těžké.

Ale v zahraničí se zdá být ten přechod jednodušší.
To nevím, ale je pravda, že jsem si zahrál proti dnes už slavným fotbalistům, jako jsou třeba Nicklas Bendtner a Theo Walcott z Arsenalu, nebo Scott Sinclair, který hrával za Chelsea. Určitě bych si vzpomněl i na další jména.

Co tedy chybí k navázání na úspěšnou mládežnickou kapitolu?
Především je třeba pravidelně hrát první ligu. Já mám zatím jeden zápas v české lize a dva ze slovenské. Doufám, že se k nim brzy přidají další, šance pořád trvá.

Ten jeden zápas je trochu pikantní. V Brně jste s tehdejším 1.FC prohráli.
Na takový zápas se ale nezapomíná. Bylo to za trenéra Vlastimila Petržely. Utkání bylo v televizi. Prohráli jsme 1:2 a já jsem odehrál jeden poločas a navíc na pro mě nezvyklém postu pravého obránce. Ale myslím si, že jsem tehdy nepodal špatný výkon.

Kde strávíte Vánoce a Nový rok?
Momentálně jsem bez přítelkyně, takže u rodičů. Pět let jsem neměl dovolenou, proto si chci těch letošních pět dnů v Nevojicích užít. A zase si nemyslete, že můžu jenom lenošit. Máme osobní tréninkové plány a na začátku ledna si nás trenér pěkně otestuje.

Lukáš Bodeček
Nar.: 25. 4. 1988 ve Vyškově
Klub: Viktoria Žižkov - II. liga
Kariéra: Bučovice, Drnovice, Olomouc, Jihlava, Petržalka, Most.
Zápasy v 1. lize: ČR 1, SR 2.
Mládežnické reprezentace: 36 zápasů / 2 góly