Hrálo se sice i derby ve vyšší soutěži Dražovice – Bučovice, ale vzhledem k důležitosti, přece jen přitahoval větší pozornost duel nižší třídy v Rousínově. Po výhře domácích tam padla i poslední teoretická naděje Bohdalic na postup. Ale bylo by velkým zjednodušením označit za klíčový právě tento zápas. Bohdaličtí si postup prohráli sami a jistě napočítají několik dalších utkání, v nichž ztratili body naprosto zbytečně.

V Rousínově jim překvapivě dlouho trvalo, než se rozkoukali. „Hned začátek utkání bylo poznat, že veliké hřiště v Rousínově nám bude dělat problémy, což se projevilo zbytečnou brankou hned v úvodu utkání. Následné vyloučení domácího hráče nám otevřelo víc prostoru k útočení, čehož jsme využili k vyrovnávací brance. Ve druhém poločase jsme pak dobývali domácí branku a Rousínov spoléhal na rychlé brejky. S přibývajícím časem nám bohužel i docházely síly, toho využil hlavně Benda k nebezpečným únikům a připravení dvou branek," konstatoval trenér hostů Petr Kalousek.

Rousínovští už před zápasem avizovali, že by rádi soupeři oplatili potupnou podzimní porážku 1:7 a vzhledem k průběhu odvety považují výsledek 3:1 za adekvátní. „Tak, jak se oni na podzim holedbali, že dali našemu áčku 7:1, tak my jsme je nyní porazili v deseti lidech a skoro s dorostem. Kluky musím opravdu pochválit za velkou bojovnost. Hrát od dvacáté minuty v oslabení není nic jednoduchého a my jsme to zvládli," radoval se trenér béčka Framozu Milan Boušek s dovětkem, že Chubirkovo vyloučení považuje za velice přísné.

Bučovice hledají střelce

Po domácí prohře s tehdy posledním Rájcem-Jestřebí letěla za hlavním trenérem bučovických fotbalistů Ladislavem Kachlíkem z Dražovic do Egypta další smutná zpráva. Popravdě ale nemusela. Jenže ve fotbale se body dávají za góly a ne územní převahu. Zejména v prvním poločase Bučovičtí víc drželi balon, zato domácí byli mnohem nebezpečnější v koncovce. „Na Bučovice neumíme zahrát, a proto jsem rád, že se konečně podařilo vyhrát po trochu solidním výkonu. Důležité bylo, že už mohl hrát Tomáš Pelc a v koncovce se mu opravdu dařilo. Ale vítězství bylo zásluhou především dobrého kolektivního výkonu celého mužstva," mohl po delší době a vysokých porážkách chválit spokojený domácí kouč František Jakeš.

Bučovičtí mají se střílením gólů problémy delší dobu. „A zase jsme navíc dělali hrubé chyby v defenzivě, které soupeř dokázal trestat," konstatoval Kachlíkův asistent Josef Fenyk.

Podobně jako fandové v Rousínově, také v Dražovicích domácí ochozy kvitovaly, že se týmu povedla odveta za podzim, kdy v Bučovicích prohrál 1:6.

Díky druhému místu soupeře z Velkých Pavlovic měl potřebný náboj i zápas ve Slavkově. Domácí parta potvrdila, že by mohla v soutěži hrát důstojnější roli, než je lepší střed tabulky. V brance se překvapivě objevil trenér Jaromír Piták, protože Reteggy musel služebně do zahraničí. „Vůbec se mně do branky nechtělo, ale nedalo se nic dělat. Žádný jiný brankář k dispozici nebyl. Takže jsem hlavně rád, že jsem to přežil. A že se vyhrálo, to je pro mě jaksi navíc," radoval se tentokrát hrající trenér Piták.

Tomu ze základní sestavy chyběli nemocní Matocha, Holásek a Půček, pro pracovní povinnosti i Houšť a se sebezapřením nastoupil Opletal. „Hosté začali líp, ale postupně se hra vyrovnala. Vedení nám zajistil Zdeněk Hráček krásnou střelou z přímého kopu. Ve druhém poločase po skvělé nahrávce Líznara zvýšil na 2:0 Opletal televizním gólem měsíce. Naši se uklidnili a zápas jsme dohráli za tři body, i když v závěru byli hosté nepříjemní a podařilo se jim i snížit. Na tom, že padla pouze jedna branka, měl velký podíl i výborný výkon trenéra v brance," komentoval utkání vedoucí domácího mužstva Jiří Půček.

I. A TŘÍDA

Dražovice – Bučovice 3:1

Poločas: 2:0. Branky: 11. a 35. T. Pelc, 87. Svoboda – 68. Handlíř. Dražovice: M. Řepka – Křap, Vlach, M. Jakeš, Měřinský – Svoboda, Galia, Novotný, Rychlík – Bílek, T. Pelc (J. Karger, Šmerda, F. Jakeš). Bučovice: Hanák – Tichý, Mikulášek, M. Kachlík, Brožina – Handlíř, Štrublík, Vágner, Chadima – Nevole, Bodeček (Pospíchal, Němec, Vrábel).

Slavkov – V. Pavlovice 2:1

Poločas: 1:0. Branky: Hráček, Opletal – Vašek.

Slavkov: Piták – Krejčí, Holý, Hráček, Barák – Lysák, Drobný, Udržal, Líznar – Kopunec, Opletal (Novák).

I. B TŘÍDA

Rousínov B – Bohdalice 3:1

Poločas: 1:1. Branky: Divácký, Krejčíř, Legner – Pánek. Bohdalice: Štěpán – Jašíček, Prachař, Ignačák, J. Drbal – Kameník (58. Adamec), Pospíšil, Pánek, Tilšer, Ondráček (80. Smejkal) – Kolečkář. Rousínov: Slovák – Chubirka, Hartl, Zbořil, Pupp – Legner, Radil, Honek, Benda – Krejčíř, Divácký (Peslar, Novotný, Coufal).

Švábenice – Černá Hora 7:0

Poločas: 1:0. Branky: 25., 48., 70. a 85. Jan Hladký, 75. Jiří Stříž, 79. Martin Novotný, 87. Lukáš Hladký.

Švábenice: Veselý – Kuška, Gruber, Deutsch (55. Jiří Stříž), Petr Kabele – Vojtěch Kabele, Lukáš Hladký, Jan Stříž (57. Patrik Navrátil), Štěpán Hladký – Martin Novotný, Jan Hladký.