Současný kouč bohdalických sokolů Petr Kalousek si ale dokáže udržet patřičný nadhled a nějaké zvýšené emoce jednoznačně odmítl. „Už jsou to dva roky, co jsem z Rousínova odešel, takže zápas beru jako každý jiný v soutěži, nebo přesněji, jako každé jiné derby," ujistil už před výkopem.

I. B třída
Framoz Rousínov B – Sokol Bohdalice 1:1
• Poločas: 1:1.
• Branky: 24. Krejčíř – 17. Ivan
  Drbal.
•Rozhodčí: Šachl.
• ŽK: Lacek – Jašíček, Fober.
• Diváků: 70.
• Rousínov B: Slovák – Chubirka,
  Zbořil, Homola, Legner –
  Divácký (88. Peslar), Radil,
  Lacek, Kameník (85. T. Honek) –
  Krejčíř (46. Benda), Pupp
  (46. Daněk).
• Bohdalice: Štěpán – Jašíček,
  Ivan Drbal, Pospíšil, Ignačák –
  Hladký (90. Kolečkář), Jakub
  Drbal (86. Podaný), Fober,
  Ondráček – Sádlík, Smejkal
  (66. Usnul).

Znaky derby ovšem byly na rousínovském trávníku vidět hned od začátku. Především bojovnost a snaha hrát dopředu a soupeře porazit. Úvod lépe vyšel přece jen favorizovanějším hostům, ale v poločasové přestávce klidně mohl na ukazateli skóre svítit stav 3:3. Hra se totiž postupně vyrovnala a šance si vytvářely oba týmy. „Bylo to klasické derby, kterému v tomto směru nechybělo vůbec nic. Nasazení, šance. A diváci si přišli na své. Při troše štěstí mohli vyhrát o ni i my," shrnul po zápase trenér béčka Framozu Luděk Barták. „Ve druhém poločase jsme měli víc šancí, ale asi na nás mohla být nařízená penalta. Takže s bodem jsem spokojený a myslím, že v tom se oba dva trenéři shodneme," uznal remízu za objektivní Kalousek.

Po odchodu špílmachra Pánka a při absencích dalších hráčů základní sestavy se hosté prezentovali trochu jiným fotbalem, než na který byli jejich fandové zvyklí. V prvním poločase většinou nakopávali vysoké míče dopředu. Až ve druhé části přešli ke kombinaci po zemi a převzali režii. Rozhodnutí mohlo přijít v 54. minutě, kdy Hladkého dělovku zastavila spojnice tyče a břevna.

Naopak zmíněná „penaltová" situace přišla v 70. minutě po pořádném závaru před brankou hostí. Jednu ze střel výborný gólman Štěpán kočičím skokem vyrazil a pak se balón odkutálel za brankovou čáru mimo tyče. Domácí chtěli pokutový kop za ruku jednoho z bránících hráčů, hosté reklamovali předchozí faul. Nic lehkého pro sudího. Ten získal čas na rozmyšlenou odchodem na poradu s lajnovým asistentem a hru pak volně navázal rohovým kopem. „Já si myslím, že se penalta pískat měla," konstatoval Barták.

A pak zase stálo štěstí při jeho týmu. Sádlíkova střela lízla levou tyčku Slovákovy svatyně a pár minut před koncem vyrazil brankář Framozu ve spolupráci s obránci střelu Sádlíka i dorážky Ondráčka a Pospíšila. Byla to jedna souvislá akce a všichni bohdaličtí hráči tvrdě pálili z malého vápna. „Asi bych podle vývoje utkání snesl i ty tři body," připustil Kalousek. „Jeli jsme sem pro bod a ten máme, ale teď po zápase jsem trochu zklamaný, protože jsme měli daleko větší šance. A v závěru i velký tlak, takže jsme měli vyhrát," bez diplomatických vytáček řekl čtyřiačtyřicetiletý veterán v dresu hostů Ivan Drbal. Mimochodem jedna z klíčových postav utkání. Na postup stopera skvěle nahradil zraněného Radima Prachaře a hlavně v 17. minutě nádherně zakroutil trestný kop z levé strany pravačkou do protější šibenice.

Áčkaři pomohli

I přes neutěšenou situaci ve svém týmu, který navíc příští den čekal důležitý zápas v Kyjově, uvolnil trenér áčka Boušek pro derby čtyři hráče. Krejčíře, Puppa, Bendu a Daňka. Všichni přistoupili k zápasu velice správně.

Krejčíř se navíc zapsal mezi střelce, když mazácky zblízka zakončil utěšenou kombinaci více hráčů. „Ze začátku druhého poločasu a v závěru byli hosté opravdu lepší. Já musím všechny kluky pochválit, že to dnes příkladně odbojovali. A jsem rád, že nám trenér áčka povolil ty čtyři hráče, kteří se v půli vystřídali. Tak to bylo dohodnuté," dodal k hodnocení Barták se speciální pochvalou pro novice ve svém týmu Lukáše Homolu.

„To byl nejbojovnější hráč zápasu," zdůraznil kouč Framozu. „Ale já to tak neberu. Myslím, že to odbojovali všichni hráči. I soupeř. A taky si myslím, že to bylo kvalitní utkání se spravedlivou remízou. Pro mě osobně je to velká škola. Přišel jsem teď ze třetí třídy z Kroužku, takže se učím a hlavně jsem rád, že hraju I. B třídu," odmítal mladý stoper osobní zásluhy.