Ačkoliv třetiligoví fotbalisté MSK Břeclav hráli v improvizované sestavě, naplnili papírové předpoklady a v prvním kole poháru České pošty zdolali divizní Rostex Vyškov na neutrálním hřišti v Ivanovicích na Hané 3:1. Ke dvěma brankám Jaroslava Málka přidal další trefu i Pavel Simandl.

Přitom začátek utkání nebyl pro Břeclav vůbec ideální. Trenér Milan Valachovič nemohl použít kvůli problémům s registracemi nového útočníka Púčka, po zranění se teprve rozehrával Vlček, a tak kouč zvolil taktiku jen na jediného útočníka. Tím byl Radek Sasín. Odehrál ale jen jedenáct minut, než ho pro zranění vystřídal Nevídal.

„Do té doby jsme soupeři nepůjčili balon. Radek ho uměl podržet. Dostal ale koňara do lýtka a museli jsme ho brzy vystřídat," oznámil Valachovič.

Prakticky hned poté šli Břeclavané do vedení. V 15. minutě „domácí" Lička fauloval pronikajícího Jaroslava Málka. Ten si sám postavil míč k přímému kopu a střelou na levou tyč a dostal Břeclav do vedení 1:0.

Druhou a poslední komplikaci znamenala pro MSK 28. minuta. „Jedinou naši chybu Vyškov proměnil v branku. Míč se tam odrazil na ruku Šilingra a místo abychom po několika šancích v klidu vedli, bylo vyrovnání," mrzelo břeclavského kouče.

Rozhodnutí před přestávkou

Utkání prakticky rozhodl gól do šatny v samém závěru prvního dějství. Ve druhé minutě nastavení se prodral po pravé straně k vyškovské brance Navrátil, našel Simandla a gólman Kopáček tahal balon ze své sítě podruhé.

Po změně stran ještě využil hrubou chybu vyškovského gólmana Jaroslav Málek. V 58. minutě vystihl špatnou rozehrávku po malé domů a z první napálil míč do branky. Dvě stě padesát diváků odcházelo zklamaných. Kromě střídání a žlutých karet pro domácí hráče už nic zajímavého neviděli.

„Bylo to zasloužené vítězství, ale mohlo být i vyšší. Přece jen jsme měli mnoho šancí. Nechtěli jsme vypadnout v prvním kole jako loni," dodal Valachovič.

Břeclavané své vítězství 3:1 uhájili a ve středu 29. srpna od 17 hodin je čeká ve druhém kole poháru České pošty výlet do Kroměříže. Ta skončila v minulém ročníku MSFL předposlední a v prvním kole poháru přešla přes divizní Bystrc po výhře 2:1. Až v případě vyřazení Kroměříže by se mohli fanoušci Břeclavi mohli těšit na domácí zápas proti Slovácku.

Vyškov – Břeclav 1:3 (1:2)

Branky: 28. Kropáček (p.)– 15. Málek, 45+2. Simandl, 58. Málek.