Ty je vynesly do čela tabulky A skupiny I. B třídy. Pohříchu především právě díky skvělému výkonu svého brankáře. „Podržel nás, dneska mu to perfektně vyšlo,“ uznale chválil jeho trenér Bedřich Kolář.

Zejména v závěru Posolda opravdu skoro čaroval, domácí měli několik tutovek a zejména smutný domácí „hrdina“ Procházka musel z gólmana Bohdalic šílet. Navíc při několika dalších domácích šancích mu včasnými „bloky“ pomohli obránci. „Domácí měli vyhrát, viděl jsem minimálně pět jejich tutových šancí,“ objektivně shrnul zápas přítomný nestranný kapitán Dosty Bystrc Martin Janíček.

Zároveň ovšem dodal, že i na straně hostů viděl fotbalovou kvalitu. „Očekával jsem, že nás zkušenější soupeř bude v poli přehrávat. Ale výsledek podle mě není spravedlivý. Měla to být minimálně remíza, protože vyložených šancí jsme měli víc my,“ kroutil hlavou nad nemohoucností svých hráčů domácí trenér Tomislav Richter.

Paradoxně Kohoutovice využily hned svoji první příležitost, když se obránci hostů nechali vytáhnout doprava a na přihrávku před velké vápno tak nemohli reagovat. Cesta pro střelce Božka byla volná a Posolda na jeho technickou umístěnou střelu neměl nárok.

Jenže to už Bohdalice mohly vést. Mít více štěstí. Kolečkářova dělovka z úhlu jen zatřásla břevnem. Vyrovnání pak měl na hlavě v poslední minutě poločasu Prachař, ale hlavičkoval těsně nad.

V poli měli opravdu více ze hry hosté, ale brejky domácích byly skoro smrtící. Tedy mít koncovku. Zejména v závěru to byl Posoldův zápas. V pětašedesáté minutě, už za nerozhodného stavu, kdy s přehledem skóroval Kolečkář, se domácí dost zlobili na sudího. Asi oprávněně, protože poskytnutou výhodu místo penalty Procházka zahodil. „V takové pozici se píská pokutový kop, výhoda byla necitlivá a zbytečná,“ myslel si místopředseda domácího klubu Jan Sadílek.

Fotbal je ovšem o gólech a v produktivitě byli hosté jasně efektivnější. Druhý gól předložil Pospíšilovi zkušeně Kolečkář a střelec mohl doklepávat do prázdné poloviny branky. A pak přišel Posoldův závěr.

„V Lipovci jsem hráčům vytýkal přístup laxní přístup. Dnes to bylo v pořádku, ale při zahozených gólových šancí se můžete jen zoufale dívat a tiše trpět,“ posteskl si kouč Richter. „Měli jsme víc štěstí. Ale byl to vyrovnaný zápas. Kohoutovice byly velmi nepříjemný soupeř, míněno sportovně, moc týmů tady nebude bodovat. Proto jsme rádi, že jsme urvali všehny tři body,“ shrnul to podstatné jeho protějšek Kolář.

A co hrdina zápasu? Ten jen zářil. „Tak jsem si zachytal naposledy za Bosonohy, když jsme zachraňovali I.A třídu a nezachránili. Tam byl takový skoro každý zápas. Ale nejvíc mě těší ten zákrok před koncem, ta poslední hlavička po standardce. Mně se moc nevyvedly první dva zápasy, takže jsem byl trochu pod tlakem,“ radoval se Posolda.

I.B třída – skupina A
Tatran Kohoutovice – Sokol Bohdalice 1:2 (1:0)
Branky: 15. Božek – 55. Kolečkář, 69. Pospíšil.
Rozhodčí: Valenta – Palát, Trávníček.
ŽK: Hanák – Pánek, Jašíček.
Diváků: 100
Kohoutovice: Velan – Procházka, Nešpor, Hrbek, Zechmeister – Pospíšil (70. Cvingráf), Cupák (40. Hanák, 70. Pohanka), Knee, Kreutzer – Božek, Koubek. Trenér: Tomislav Richter.
Bohdalice: Posolda – Jašíček, Prachař, Podaný, Novák – T. Kummer (90. Mindek), Pánek, Pospíšil, Usnul (80. Pacejka) – Tilšer (58. Pacula), Kolečkář. Trenér: Bedřich Kolář.

Po minutách
2. Domácí Božek poslal na branku hostů první, ale málo nebezpečnou střelu ze střední vzdálenosti.
13. Pánek přiťukl doprava Kolečkářovi a jeho dělovka z úhlu trefila břevno.
16. 1:0 – Božek. Dostal přihrávku z levé strany a z prostředku velkého vápna šel sám na brankáře Posoldu, kterému nedal šanci.
18. Aktivní Tilšer pálil tvrdě doprostřed branky.
19. Kohoutovický Procházka zahodil svoji první větší šanci, jeho střelu zprava Posolda vyrazil.
23. Další „jedovatá“ Tilšerova střela tentokrát směřovala doprostřed branky.
25. Posolda začíná čarovat. Božkova hlavička po Pospíšilově centru byla gólová, ale bohdalický brankář ji vyrazil.
25. Běhavý domácí kapitán Koubek se proháčkoval až do pokutového území hostů, jeho centr poskakoval před brankou, naštěstí až k Jašíčkovi, který jej uklidil do bezpečí.
43. Vyrovnání viselo ve vzduchu. Pánek přesným obloučkem našel Prachaře, ale jeho hlavička z dobré pozice šla těsně nad.
46. Bohdalický Pospíšil pálil z pětadvaceti metrů těsně vedle.
47. Po rychlém brejku se v šanci ocitl Koubek, ale čas vhodný pro střelu prováhal a nastřelil obránce.
49. Hodně tvrdý odkop domácího beka trefil Tilšera, který proto později musel vystřídat a odjet do nemocnice.
52. Koubek pravačkou kroutil trestný kop zleva k bližší tyči, ale málo razantně.
55. 1:1 – Kolečkář. Před vynuceným střídáním Tilšer ještě stihl přesně nahrát a Kolečkář pohodlně trefil polovinu prázdné branky.
58. Podaného „jedovatou“ střelu Velan s námahou vytlačil na roh.
65. Domácí fandové se hodně zlobili. Zákrok na Koubka v pokutovém území hostů vypadal na faul, sudí ale nechal výhodu pro Procházku, ale ten v čistých šancích neměl v sobotu pevné nervy a trefil obránce.
66. Prakticky totéž si aktivní krajní bek domácích zopakoval po rychlém brejku.
69. 1:2 – Pospíšil. Zblízka doklepl přesnou Kolečkářovu přihrávku.
72. Koubek zase dostal ideální pozici z trestného kopu, ale trefil bohdalickou zeď.
74. Ze tří rohových kopů po sobě domácí přece jen vytěžili šanci, ale Nešporova hlavička letěla nad.
78. S Božkovou dělovkou měl Posolda hodně práce, ale dostal ji mimo tyče.
84. Koubek posadil přesný centr z trestného kopu na hlavu Cvingráfa a jeho hlavičce už domácí hráči i fandové zvedli ruce nad hlavu. Jenže Posolda míč tygřím skokem vystrčil ze šibenice nad branku.