DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Zimní pauzu tráví Bučovičtí na sedmém místě celkové tabulky s jednadvaceti body. Stejné skóre mají i další tři celky, jmenovitě Ivanovice na Hané, Kostice a Veselí nad Moravou. Co se týká sestavy, ke změnám přeci jen došlo. „Brankař Martin Hanák už je v současnosti na zahraniční misi, také Martin Přibilík ze studijních důvodů nebude hrát, takže dvě síly odpadly. Do brány se postaví Matěj Posolda, místo Přibilíka nastoupí Tomáš Svoboda, který hrál za líšeňský dorost.

Přinejhorším sáhneme pro posily do dorostu,“ objasnil situaci kolem kádru trenér Zdeněk Marčík. V případě zranění Posoldy by však Bučovice stály před velikým problémem.

Po odehraném podzimu však mezi fotbalisty panuje spokojenost. Po čtrnácti odehraných zápasech mají na kontě šest výher, tři remízy a pět proher. Více jak dvacet bodů po půlce odehraných zápasů již dlouho neměli. Ovšem Marčík se na věc dívá střízlivě. „Spát na vavřínech nemá cenu, na záchranu v soutěži je stále potřeba třiatřicet, pětatřicet bodů. Stavíme na klucích z okolí, nebudeme nakupovat hráče. Teď trénujeme třikrát v týdnu.

Dobrou formu však zatím nevidím. V Bučovicích není osvětlené hřiště, snažíme se připravovat v tělocvičně, kluci hlavně běhají,“ objasnil kouč momentální přípravu. Do ní spadají i utkání, která proběhla před časem se Slováckem a Uhřicemi.1. FC Slovácko C se bučovickému fotbalovému celku podařilo udolat 2:1. S Uhřicemi utržili prohru v podobě výsledku 4:2. Poslední zápas sehráli Bučovičtí proti bohunickým mužům, kterým podlehli 3:4 minulou sobotu v Brně. Další duel je čeká dnes v Otnicích, kde nastoupí proti Zastávce-Čechyni přesně v poledne.

První jarní zápas ve skupině připadl na devětadvacátého března a Bučovičtí v něm přivítají na domácím trávníku břeclavský B tým. „Bude to hodně těžký zápas, protože Břeclav je pod námi a bude chtít určitě bodovat. Záleží, jestli budou mít posily z áčka, které hraje třetí ligu. Co se hry týče, tak bych řadil Břeclav spolu s Tvrdonicemi a Veselím mezi herně nejlepší týmy naší skupiny,“ informoval o blížícím se začátku jarní půle jeden z bučovických hráčů Pavel Tichý.

Marčík doufá, že se jim podaří dohrát v rámci svých možností. Jak se Bučovicím ve skutečnosti povede však objasní až samotná soutěž.