„Skutečně jen svádět, protože z několika důvodů se o krajský přebor zatím ucházet nemůžeme,“ rázně odmítl případné příští postupové ambice předseda klubu Radoslav Sokola.

Tím největším jsou samozřejmě ekonomické důvody. Klub nemá žádného velkého sponzora.

„Zatím chceme hrát dobře I.A třídu, pro kterou tu podmínky jsou. Velmi dobře nám pomáhá město, které nám zajišťuje provoz stadionu. Toho si velmi považujeme. Na druhé straně určitě máme co nabídnout. Některé sporty v Bučovicích sice hrají vyšší soutěže, ale fotbal je tu jedničkou a pořád máme na zápasech největší návštěvy. Na první A třídu pravidelně chodí kolem dvou set diváků. A v současné době se nám také daří rozšiřovat základnu mládeže,“ sdělil Sokola.

S umístěním áčka mužů na sedmé příčce vyslovil předseda klubu spokojenost. Mužstvo se podařilo dobře doplnit o dva hráče „zvenčí“ a dva vlastní dorostence. Ostruhy mezi muži získávali Bil a Handlíř, z brněnských Kohoutovic přišel hostovat talentovaný Cvingráf a z Mouchnic brankář Koudelka. „S výkony jsem spokojený, ale mrzí mě nekázeň některých hráčů, která kazí dobré jméno klubu i města,“ dodal Sokola.

Před jarní částí převzal mužstvo jako trenér Alois Špičák. Také on kritizoval hráče za nedisciplinovanost a zbytečné červené karty, ale celkově je s výkony i sedmým místem, které Bučovické staví na neoficiální třetí místo v okrese, také spokojený.

„Po podzimu jsme měli cíl zachránit se, a to se nám podařilo poměrně rychle. Takže jsme mohli soutěž dohrát v klidu. Cvingráf vnesl do hry výbušnost, v útoku se dravostí a rychlostí prosazoval Machálek, vedle něho se dobře aklimatizoval i Bil, který je gólový typ, a věřím, že bude dávat víc branek. Stabilně solidní výkony odváděli Handlíř, Kachlík, Vágner a další hráči. Mezi ně patří i Štrublík, ale ten si to pokazil zbytečným vyloučením,“ vyjmenoval Špičák.

Oba přední funkcionáři klubu potvrdili, že i v nadcházející sezoně bude Bučovice zajímat především klidný střed tabulky. Nový ročník by měl mít vysokou sportovní úroveň. Vždyť přibyly kluby s ligovou minulostí jako Mutěnice, Kyjov a Ratíškovice. Tradičně velmi silné určitě budou i další kluby ze Slovácka. „Asi budeme hrát o záchranu už od prvního kola,“ prohodil s lehkou nadsázkou Sokola. Kádr týmu by se pro nový ročník příliš změnit neměl. „Pokud se udrží v tomto stavu, tedy především pokud se podaří prodloužit hostování Cvingráfovi, tak žádné velké posily ani hledat nebudeme,“ konstatoval Špičák.

Jako klad v činnosti celého klubu vyzvedl jeho předseda práci s mládeží. Po delší době se podařilo tuto základnu rozšířit početně a dnes ji tvoří kolem šedesáti dětí.

„Chtěl bych pochválit lidi jako Ladislav Kachlík, Milan Marek nebo Libor Sokola, kteří se mládeži intenzivně věnují. Teď potřebujeme doplnit realizační týmy u těchto družstev a budeme při tom klást velký důraz především na kvalifikaci,“ řekl předseda klubu.

FC Bučovice

Soutěž: I.A třídy, skupina B

Ročník: 2009/2010

Umístění: 7. místo 47:43 34 b.

Bilance: deset výher, čtyři remízy, dvanáct proher

Na Vyškovsku: třetí nejlepší (Vyškov, Rousínov – divize)

Nejlepší střelci: Martin Bil 12 branek, David Machálek 7, Vladimír Mikulášek 5, zbytek celkem 21 branek

Nejtěžší prohra: Tvrdonice 1:5

Největší výhra: Mikulov 7:1