Sítem soutěže do posledního kola prošli muži Boskovic a Bořetic a žákovská družstva Svratky Brno a SK Líšeň. „Aktérům finále i fanouškům chceme připravit hezké sportovní odpoledne, i když osobně jsem si přál, aby k nám spíš přijeli oba poražení semifinalisté. Tedy Slavkov a Kyjov. To jsou celky z měst kousek od Bučovic z naší skupiny I.A třídy a určitě by na ně přišlo víc diváků. Ale je to sport a velmi rádi uvítáme i Boskovické a Bořetické,“ ujistil předseda FC Bučovice Radoslav Sokola.

Slavností rámec sportovního odpoledne v areálu Hájek zpestří v době mezi finálovými boji žáci místní lidové školy umění tanečním vystoupením a mažoretkovou show. Bučovice se v úterý tedy stanou centrem jihomoravského fotbalu. Už dopoledne zde bude jednat výkonný výbor Jihomoravského krajského fotbalového svazu.

Oba semifinálové duely rozhodly pokutové kopy. Slavkov po remíze 1:1 na ně prohrál ve Skalici nad Svitavou s Boskovicemi 1:3. Kyjov doma po bezgólové remíze 1:2 s Bořeticemi. Vítěz finálového duelu si na podzim zahraje celostátní pohár ČMFS, Ondrášovka Cup.

Finále Poháru JmKFS

Bučovice – úterý 31. května

Žáci – 14.30 hodin:

Svratka Brno – Líšeň

Muži – 17.00 hodin:

Boskovice – Bořetice