Podzimní část fotbalové soutěže je už minulostí. Ve skupině B hrající celek Bučovic se v této chvíli usadil přesně v polovině tabulky na sedmém místě. Trenérovi Zdeňku Marčíkovi dělá vrásky na čele odchod stávajícího gólmana a absence kvalitního útočníka.

Po doposud odehraných zápasech dokázali bučovičtí fotbalisté nasbírat jednadvacet bodů, což je mnohem více než v loňské sezoně. Po této stránce splnili svůj předsezónní úkol a v mužstvu zavládlo nadšení. Bučovický trenér bývá však málokdy spokojený. „Po posledním kole zavládlo v týmu veliké nadšení, ale říkal jsem klukům, ať neusnou na vavřínech. Já nejsem úplně spokojený snad nikdy, i kdybychom byli na prvním místě,“ komentuje s úsměvem dosavadní výsledek Marčík.

Pro Bučovické už se stává tradicí, že hrávají lépe venku než doma. Čím to je? „Pro nás je prostě lepší, když je soupeř doma, kde hraje na plno a my hrajeme zezadu a na brejky,“ objasnil Marčík.

Nejlepší zápasy se fotbalistům povedly proti Veselí nad Moravou, kdy je v prvním duelu porazili vysoko 5:0 a v posledním střetu 4:0. Naopak největší zklamání přinesl souboj doma se Šlapanicemi, proti kterým se podařil domácím vstřelit jediný gól, na rozdíl od soupeře, jenž nasázel branky čtyři. Za další velké zklamání považuje Marčík utkání s posledním týmem tabulky Dubňany, se kterými remizovali v bezbrankové podívané.

Fotbalový celek však čekají problémy v podobě odchodu gólmana Martina Hanáka, který do jarních zápasů nenastoupí. „Hanák odjede na půl roku jako voják do mise, celkově bychom potřebovali tým ještě tak o dva hráče doplnit. Pokud to bude nevyhnutelné, sáhnu do dorostu,“ avizoval Marčík. Kromě toho se mužstvo potýká i se zdravotními problémy některých hráčů a s malým časovým prostorem pro trénink, jelikož v bučovickém Hájku není osvětlené hřiště. Teď se scházejí jedenkrát týdně v tělocvičně, ale od pátého ledna chtějí začít trénovat třikrát do týdne. Co se týče vlastní hry, tak Bučovické neustále trápí řada nezužitkovaných příležitostí.

„Tým, který dokáže porazit každého, ale také s kýmkoli prohrát. Výsledky a hlavně i výkony jsou jako na houpačce. Největší bolestí je ovšem neproměňování i těch nejvyloženějších šancí,“ komentoval slabá místa mužstva brankář Martin Hanák.
A jaké jsou cíle na jaro? „Když budeme hrát minimálně tak jako doposud, bude to dobré. Důležité je udržet kádr, tak, jak ho máme doteď, a doplnit ho o útočníka a brankáře,“ uvedl bučovický kouč. Na vedoucí tým Šardic chybí Bučovicím jedenáct bodů.