Po konci fotbalové sezony většina klubů bilancuje a hodnotí právě uplynulý ročník, rozebírá chyby, ale také hledí do budoucna a přemýšlí, co a jak zlepšit. Nejinak je tomu v řadách bučovických fotbalistů, kteří v I. A třídě, skupině B skončili na deváté příčce.

Sestup Bučovicím sice nehrozil, ale jistě pomýšlely na lepší konečné postavení v tabulce. V podzimní části se snažily posbírat co nejvíce bodů, což se jim celkem dařilo, na jaře to však bylo slabší. „Po podzimních jednadvaceti solidních bodech jsme na jaře udělali jen čtrnáct, ale při té hrůze, kdy nám vypadlo pět hráčů, což je téměř polovina družstva, tak můžeme být ještě rádi,“ přemítal nad bodovým skórem trenér Bučovic Zdeněk Marčík. Zlomené zápěstí gólmana Posoldy, zlomená klíční kost, poranění kolena, to byly hlavní důvody, které vyřadily část kádru ze hry. Bučovičtí často jezdili na zápasy v nejtěsnějším poč­tu.

Do sestavy však přese všechny potíže jedna posila přibyla. Na jaře rozšířila bučovické řady posila z Ghany v podobě útočníka Samuela Asareho. Ten se však při svém prvním zápase v barvách Bučovic také zranil. „Ke konci zápasu si vyloupl koleno, prostě smůla. Ale je to velký dříč, studuje v Brně a na tréninky jezdí vlakem, přivedl ho jeden z našich hráčů,“ informoval o nové posile Marčík.

Bučovice se do právě uplynulého ročníku pustily s vervou, v prvním kole porazily Veselí vysoko 5:0, ale pak následovaly porážky od Šlapanic či Břeclavi, výsledky se střídaly jako na houpačce. Po podzimní části měl bučovický celek na kontě tři remízy, a shodně šest výher i porážek. Na jaře remizoval dvakrát, čtyřikrát bodoval a pětkrát podlehl. „Sezonu hodnotím s lehkým zklamáním. Náš tým měl na daleko lepší umístění, ale pokud vezmu v potaz problémy s kádrem, tak je umístění ještě relativně slušné,“ okomentoval konečné deváté místo jeden z bučovických hráčů Ladislav Štrublík. Podle jeho mínění však byly ambice týmu mnohem vyšší. S tím souhlasí i kouč Marčík.

Bučovice mají mezi ostatními týmy vysoký podíl obdržených karet. Mezi největší hříšníky patří například Vladimír Mikulášek či Petr Nevole, kteří mají oba shodně po dvou červených kartách. Po jedné obdrželi také Jan Brožina či Štrublík. A jaký byl pro bučovické fotbalisty nejhorší zápas?

FC BUČOVICE

„Z mého pohledu to bylo utkání doma se Slavkovem za stavu 0:0. Kluci to hodně podcenili a hráli mizerně,“ vzpomínal kouč. Naopak se jim vyvedly oba zápasy proti Veselí, kdy soupeř inkasoval vysoké porážky.

Pro Bučovice je příznačné, že si vítězství vozí zvenčí, kdežto na domácí půdě se jim příliš nedaří. Do nové sezony však tým vykročí s jasnou vizí – rozšířit tým o další hráče, získávat body také na domácím hřišti a podle slov trenéra vykopat pro Bučovice postup. Vzpruhou pro družstvo by měl být také návrat gólmana Martina Hanáka, jenž kvůli vojenské misi na jaře absentoval.