Na loňské pohárové cestě Vyškované vyřadili dva prvoligové týmy, Jablonec a Zlín, a jejich tažení skončilo až ve čtvrtfinále se Slavií Praha. Ta tehdy vévodila tabulce první ligy. Vyškov tedy nemá z velkých jmen soupeřů zbytečný respekt a nyní navíc nastoupí z pozice lídra FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. A po vítězství v Brně nad Zbrojovkou tak může jít do prestižního souboje ve velmi dobrém rozpoložení. Trenér Jan Kameník ovšem bere situaci s reálně.

MOL CUP - 3. kolo
MFK Vyškov – FK Teplice
Středa 27. září, 16.00 hodin, stadion v Drnovicích

„Zajímá mě pouze další zápas, jak na něj bude tým připraven. Nejsem ten, který se bude nějak extra dívat do statistik. Druholigovou tabulku budu studovat až v zimní pauze a na konci ročníku, ale teď vidím před námi pouze pohárové utkání s Teplicemi a následující těžké střetnutí ve Varnsdorfu,” řekl po sobotní výhře na Srbské.

Pro dnešní utkání by měl mít k dispozici kompletní kádr, tedy i Ondřeje Vintra, který v Brně nemohl nastoupit pro čtyři žluté karty.

V pohodě mohou být i Teplice. V aktuální tabulce FORTUNA:LIGY jsou na deváté příčce tabulky, což znamená umístění v klidné střední skupině. Severočeši mají vyrovnané skóre 10:10 a dvanáct bodů z devíti duelů. Jejich ligovým statistikám zatím vévodí se dvěma trefami a jednou asistencí Daniel Fila. V sobotu si přivezli bod z Liberce za remízu 3:3. Tam se kromě Fily zapsali do střelecké listiny i Jan Knapík a Filip Havelka. Tepličtí v jedenácté minutě vedli 2:0, ale do poločasu už prohrávali. Na remízu Fila srovnal brankou z penalty v 51. minutě.

Zápas začne ve čtyři hodiny odpoledne a v sázce je postup do osmifinále, to znamená mezi posledních šestnáct účastníků.