Letošního ročníku se mohli zúčastnit i hráči fotbalových akademií profesionálních klubů, takže se utkaly skutečně reprezentativní výběry. Finále mělo vysokou sportovní úroveň. Lépe jen rozehráli Jihomoravané. Svoji aktivitu korunovali ve 22. minutě gólem Marka Součka, po akci Daniela Švancary. Jeho centr propadl do skrumáže před brankou, kde se Souček nejlépe zorientoval, zpracoval si balón a uklidil jej k tyčce. Škoda, že se pak domácím nepodařilo skóre navýšit. V solidních příležitostech byli Oliver Hublík a Vojtěch Vizinger a jednou hosté vykopávali balón z prostoru před prázdnou brankou.

DANUBE-MORAVIA CUP 2023
Finále:
JmKFS Brno – FS Bělehrad 1:2
Poločas: 1:0. Branka Brna: 22. Souček.
Sestava JmFKS: Hrazdíra (36. Kašík) – Uher, Pachl, Hublík, Komárek – Mezník, Körner, Švancara – Vyzinger, Souček, Toman. Střídali: Ferlay, Konečný, Peřina, Kocourek, Hájek.
Trenéři: Valdemar Horváth, Václav Dvořák, Marek Pavlík.
*
O 3. místo: Region Krakov – Fotbalový svaz Lublaň 2:1
O 5. místo: Bratislavský fotbalový svaz – Region Györ-Mošoň-Šoproň 1:3
Zápasy se hrály na 2 x 35 minut.

Do druhého poločasu oba týmy hráče prostřídaly a více to prospělo Srbům. Získali převahu a korunovali ji dvanáct a osm minut před koncem dvěma slepenými góly. Domácí se sice snažili o závěrečný nápor, kterým si chtěli vynutit alespoň penaltový rozstřel, ale tlak přinesl jen nepříliš nebezpečně provedené rohové kopy.

Valdemar Horváth, trenér výběru JmKFS Brno: „Na složitém terénu se hrál fotbal velmi dobré úrovně, hodný finále. Nám se vydařil vstup do utkání a prakticky i celý první poločas. V něm hosté neměli nějaké větší příležitosti, i když byli fyzicky i na míči hodně dobří. Ve druhém poločase aktivita přešla na jejich stranu a asi rozhodlo to, že poslali na hřiště robustnější silové typy, které se proti našim klukům dokázaly prosadit fyzickou převahou. Navíc nám postupně docházely síly a ani tím střídáním se nám to nepodařilo zvednout. Takže blahopřejeme soupeři, který za ten druhý poločas asi vyhrál zaslouženě. Ale naši kluci určitě odehráli dobrý zápas a celkově i celý turnaj. To, že jsme nezvítězili je to vyváženo, tím že kluci posbírali hromadu zkušeností s těžkými soupeři. V tomto věku je to pro ně velmi důležité.“