Ještě pět minut před koncem to ale vypadalo, že cenná trofej pro nejlepší divizní tým zůstane nedotčená v kazetě a Vyškovští o ni budou muset zabojovat v posledním kole v Hodoníně. Ale pomohla vyšší moc, hrubá chyba bystřického brankáře. „První poločas jsme odehráli v křeči. Asi jsme se lekli toho, jak je postup strašně blízko. Říká se, že ten poslední krok je nejtěžší, a nás to opravdu svazovalo. Ale v poločase jsme si řekli, kde děláme chyby a hlavně jsme se uvolnili a vůlí a touhou jsme to nakonec obrátili. A jistě taky s pomocí jejich brankáře. Ale i to je fotbal," komentoval kapitán průběh nejdůležitějšího utkání sezony.

Pro většinu jeho spoluhráčů byl zápas zcela novým zážitkem. Na takové úrovni ještě nikdy nehráli utkání, které mohlo rozhodnout o všem. Zanedlouho pětatřicetiletý stoper MFK podobné pocity zná a dokonce se prý dají porovnat třeba s postupem na první scénu českého fotbalu. „Postupoval jsem ze župního přeboru do divize, ze třetí ligy do druhé a z druhé do první. Takže tohle je můj čtvrtý postup v kariéře. Na rovinu ale přiznávám, že mezi tím byl i nějaký sešup. To k fotbalu patří. Někdy jste nahoře, jindy dole. My jsme teď nahoře a jsem strašně rád, že jsme to dokázali. A ty postupové emoce jsou na všech úrovních stejné. I když já sám to teď přece jen prožívám trochu jinak. Léta přibývají a asi už nějakou další podobnou slávu nezažiju. Tak si to víc vnitřně užívám," přiznává.

Stejně jako jeho trenér Miloslav Machálek je i Hodinář přesvědčený o tom, že postup byl pro mužstvo odměnou za celoroční dřinu. A že je podložený výbornou partou. Jako hráč, který si už ligu zahrál, ale dobře ví, že pod postupovým certifikátem nejsou jen podpisy fotbalistů. „V mužstvu musí být ta správná šťáva, míza. Ale je to o celkovém týmovém duchu. Od obrovské práce trenérů, celého realizačního týmu, přes vedení klubu, přes zázemí až po nás jednotlivé hráče. Každý musel makat na tom svém úseku a zároveň ve prospěch celého mužstva. Vezměte si třeba Rosice. Mají velké individuality a mnohem zkušenější mužstvo než my. Ale my proti tomu postavili obrovskou vůli a tvrdou práci, dobrý tréninkový proces. Prostě jsme byli dobře připravení, fyzicky i takticky. I proto jsme nakonec zvládli i tak špatně rozehraný zápas s Bystřicí," upozorňuje kapitán.

Ani jemu samozřejmě v průběhu uplynulého roku nebylo vždy hej. I lídr soutěže si vybíral slabé chvilky, měl krizičky. „Ano několikrát to pro nás bylo opravdu těžké, přišla zranění i pokles formy. Ale dokázali jsme všechno překonat. Sezona je dlouhá. Ale opravdu si myslím, že nemáme za co stydět. Jaro nebylo tak lehké jako podzim, kdy jsme měli lepší formu, a také tu vynikající dlouhou sérii bez porážky, ke které měli i soupeři respekt," ohlédl se za dvěma polovinami soutěže.

Do zápasu Hodinář vždy nastupuje viditelně soustředěný a koncentrovaný na právě tento hlavní a nejdůležitější úkol. Na trávníku je pak nepřehlédnutelný i v soubojích s často dvoumetrovými útočníky soupeře. Ale jako kapitán musí odvádět i tu mravenčí a z tribuny neviditelnou práci uvnitř mužstva. Zkušenosti je třeba předat mladým spoluhráčům. „Skladba mužstva je taková, jaká je. Ani nás pár starých to nepřevrátí, celkově máme hodně mladý tým. O to víc si cením, že nás mladíci vzali mezi sebe a cítil jsem, že když jim něco říkám, že to vnímají a berou vážně. Psychika určitě sehrála důležitou roli, ale ještě víc než nás starších to byla zásluha trenérů. Proto se nám relativně dařilo udržovat vyrovnanost výkonů. Těch vyložených výbuchů opravdu nebylo moc," vysekl kapitán pochvalu tandemu Machálek – Horváth.

O návratu do ligových soutěží se muž s prvoligovými „zářezy" nikdy nechce moc rozpovídat. Toto téma většinou uzavírá odkazem na svůj věk. Prý není jisté, že ho bude tým potřebovat, a jestli se ještě vůbec dokáže kvalitně připravit. Kdo vyškovskou fotbalovou ikonu zná, ale dobře ví, že na startu nového ročníku, ať už divizního nebo ligového, bude Hodinář na tréninku první a v plné síle i „zbroji". „Liga? My ale napřed musíme odehrát poslední zápas a do Hodonína určitě nepojedeme na výlet, ale vyhrát. A udělat dobrou tečku za skvělou sezonu. Pak si chci fyzicky i psychicky odpočinout a nabrat nové síly. První trénink máme tuším 15. července. O mě nebo jednotlivce ale nejde. My máme velkou výhodu v tom, že naši trenéři mají zkušenost s profesionálním fotbalem, takže věřím, že kádr i podmínky budou vytvořeny tak, abychom ve vyšší soutěži hráli důstojnou roli. Půjdeme do ní s chutí, ale i zdravou mírou pokory," ujistil kapitán MFK.