Domácí Krumlov se na lídra tabulky připravoval opravdu pečlivě. „Na Dědice jsme se chystali celý týden, především na jejich styl hry,“ uvedl trenér Moravského Krumlova Karel Pelikán. A jejich příprava nesla ovoce.

Do začátku utkání vstoupili hosté aktivněji. Míč se držel spíše na polovině krumlovských hráčů. Hosté atakovali domácí bránu už v páté minutě, kdy Jaroslav Kolečkář velmi nebezpečně vystřelil po pěkné, individuální akci. Střela bohužel mířila o pár centimetrů vedle.

Zatímco začátek utkání nahrával spíše hostům, ke konci prvního poločasu už iniciativu hry přebrali domácí. Krumlovští dostali hosty pod tlak, který vyvrcholil první a zároveň i poslední brankou utkání. Vstřelil ho ve třiačtyřicáté minutě nejaktivnější hráč domácího mužstva Lukáš Zelníček, když si na hranici velkého vápna počkal na odražený míč a nekompromisně zakončil. Brankář hostů Petr Novotný neměl šanci.

Ve druhém poločase vládla na hřišti vypjatá atmosféra. Ta se neobešla bez několika zbytečných faulů na straně nervózního dědického týmu. Krumlovští začali opět hrát svoji taktiku, která spočívala v bezchybné obraně.

Do útoků se Krumlovští dostávali pouze z brejků. Dědice se tak opět probraly a začala série několika nádherných gólových akcí. Chybělo ovšem optimální zakončení.

Po nezdarech v útoku hostující hráči znervózněli a dopouštěli se řady chyb. V devětašedesáté minutě dokonce obránce Dědic musel zastoupit brankáře Novotného, který si vyběhl až příliš dopředu a nechal tak za sebou prázdnou bránu.

Nic zásadního se už ale nestalo a Dědice odešly překvapivě poraženy 0:1. Na lavičce hostí tak zavládl smutek. „Čekali jsme, že v Krumlově nebude tak úplně nejlepší terén, takže se nedalo kombinovat. Hru jsme založili na tom, že budeme překopávat hřiště a dostaneme se tak ke standardním situacím, ale dneska nám to prostě nešlo,“ sklesle zhodnotil trenér hostujících Dědic Jiří Štěpán.

I trenér domácího Moravského Krumlova přiznal, že povrch není pro fotbal zrovna ideální. „Nemáme nejlepší hřiště, ale hráči perfektně zvládli tuto partii a nakonec jsme z ní vyšli jako vítězové. Proměnili jsme jeden nacvičený signál z pěti a bylo to. I ve druhé půlce jsme měli gólové šance, bohužel jsme z malého vápna nedokázali šance proměnit. Dědice byli nepříjemným soupeřem až do konce. Toto vítězství nás nesmírně těší,“ podotkl Karel Pelikán.