Domácí FC Miroslav přivítala v neděli prvního června na domácím hřišti čtvrtý celek tabulky Sokol Dědice. Miroslavským hráčům jde o hodně. Na jejich hře se touha po každém bodu zjevně projevila. Papírově slabší soupeř udělal hráčům Dědic pořádné vrásky na čele.
Utkání začalo v rychlém tempu. Miroslavští hráči si jasně uvědomují možnost sestupu a nechtěli nic ponechat náhodě.

Hráče Dědic, kteří se momentálně pohybují na předních místech tabulky, nebyli ale schopni porazit. Hned v úvodu prvního poločasu oba týmy ukázaly, jak ostré jsou jejich drápky. Nejprve na straně domácích Martin Sulik, později na straně hostů Jan Pospíšil prověřili gólmany.
Velmi vyrovnaná hra přinesla divákům zajímavou podívanou. Až do sedmnácté minuty však byla hra bez branek.

První gól utkání vstřelil dědický útočník Lukáš Foldyna, který se do svatyně Koutníka trefil po krásném centru Miloše Redka. Do konce prvního poločasu se už nic nezměnilo. Miroslavští fotbalisté tak odcházeli do šaten za stavu 0:1.

Do druhé půle zápasu vstoupil aktivněji opět tým Miroslavi. Hned první akci agilního Jiřího Rohlíka musel zneškodnit až sám hostující brankář. Velmi
bojovnou hrou se Miroslavi podařilo vyrovnat až v třiašedesáté minutě. Za domácí tým se dokázal prosadit Miroslav Mařík.
V druhém poločase byl ovšem za dvě žluté karty vyloučen hráč Radovan Jašíček a Dědice tak dohrály utkání jen v deseti.

Obě mužstva se s remízou nechtěla smířit. Ale ani na jedné straně se hráči nedokázali prosadit. Stav celého utkání tak až do konce zůstal neměnný. Fotbalisté Miroslavi i Dědic si tak z utkání vezou po bodu.

„Chtěli jsme tady vyhrát, protože jsme si zkazili půlku sezony. Chceme se umístit někam do třetího místa. Tento zápas ovlivnilo Janíčkovo vyloučení a poté gól po naší chybě. Pak už to nešlo. V deseti lidech jsme spíše bránili. Dneska bylo na soupeři vidět, že o vítězství stojí víc. Byli zarputilí a, myslím, proto vyrovnali a dostali nás pod tlak,“ zhodnotil utkání trenér Dědic Jiří Štěpán.
Ani trenér Miroslavi nebyl s konečným stavem utkání příliš spokojen.

„Tento zápas byl pro nás klíčový. Potřebovali jsem tři body, abychom přeskočili soupeře, kteří hráli včera. To se nám bohužel nepodařilo,“ posteskl si trenér Miroslavi Radomír Petrik.

Kateřina Hladíková