Dědice přivítají v krajském přeboru Ráječko, které na ně má v tabulce jednobodový náskok. Kromě bitvy o pořadí se oba týmy mohou soustředit na fotbalový výkon, letos jim už jde pouze o čest. „Doufám, že to bude atraktivní fotbal pro diváky,“ přeje si před zápasem trenér domácího týmu Jiří Štěpán.

Ač se to na první pohled nezdá, Ráječko má s Dědicemi mnoho společného. Obě mužstva jsou z čela tabulky, i když spolu klesají. Ráječko už šest zápasů nevyhrálo, Dědice čekají na vítězství dokonce sedm kol. Ani jeden tým už nemůže pomýšlet na postup, tabulce vládnou suverénní Šardice.

Dědice i Ráječko se potýkají s úzkým kádrem. „Naše výsledky na jaře ovlivnila zranění hráčů, dva nám odešli do Rakouska. Až teď se dáváme dohromady,“ říká Štěpán. Jeho tým prohrál v posledním kole v Kuřimi rozdílem gólu. „Po nadějném začátku jsme sice prohráli, ale předvedli jsme už dobrou hru,“ pochvaloval si Štěpán. Ráječku chybí zraněný Vít Sehnal, Pokoj a Kopecký, nemůže počítat ani s brankářskou jedničkou Retttegym. Ten se sotva vyléčil ze zranění a dostal trest na osm zápasů.

První rozdíl je v tom, že hostům je prakticky jedno, jestli hrají doma nebo venku, umí vyhrát i prohrát kdekoli. „Lépe se nám hraje venku,“ přitakává kouč Ráječka Zapletal. Dědice chtějí naopak těžit z domácí atmosféry. Zdá se, že bude na nich, jaký fotbal se bude hrát.

„Počkáme, s čím na nás vyrukují,“ sdělil Zapletal. Podle něj se Ráječku daří venku, protože spoléhá na brejkové hráče. „Víme o tom, musíme hrát ze zajištěné obrany a pohlídat si jejich brejky,“ dodává Štěpán. Trenér Ráječka nepodceňuje formu Dědic. „Sice nevyhrávají, ale mají kvalitní tým a ten musí jednou smolnou sérii zlomit,“ myslí si Zapletal.

Ráječko už sice nebojuje o první místo, přesto pro něj může být sezona mimořádně úspěšná. „Pořád můžeme skončit do druhého místa, je to pro nás reálné,“ upozorňuje Zapletal a dodává, že i přes zranění hráčů chtějí Ráječkovští dobojovat sezonu důstojně.