Jedna strana zažila už s několika navrátilci v sestavě příjemnou vzpomínku na podzim, ta druhá se s přetrvávajícími problémy s kádrem nesrovnala hlavně v obraně. Hodně rozdílně se cítí mužstva Dědic a Ráječka po sobotním vzájemném souboji šestadvacátého kola krajského přeboru. Domácí Sokol, který zažil po pohádkovém podzimu, jenž vyhrál, doslova hororové jaro, se chtěl zvednout hlavně v očích fanoušků. „Chceme dokázat divákům, že když jsme alespoň trochu kompletní, hrát fotbal umíme. A taky dotáhnout se na ostatní,“ hlásal trenér domácích Jiří Štěpán.

Obě družstva už ztratila jakékoli šance na postupové příčky a nemusí se rozhodně bát ani ohrožení sestupu. Přesto motivace nechyběla ani na lavičce o jedno místo v tabulce lépe postavených hostí. „Jde o prestiž, je rozdíl skončit celkově třetí nebo pátý,“ řekl kouč Lubomír Zapletal. Vyhlídky jeho svěřenců ale snižoval fakt, že mají k dispozici jen opravdové torzo kádru. „Nastupujeme v improvizované sestavě, máme tři hráče z B týmu a dva hráči nastupují se svalovým zraněním,“ přiznal. Domácí se přitom už mohli opřít zřejmě o nejlepší soupisku tohoto kalendářního roku.

Na hřišti se pak všechny tyto okolnosti dokonale projevily. Po úvodní poměrně opatrné desetiminutovce přišel první zkrat ráječské obrany. Situaci nezvládl Španěl, míč daroval jako na zlatém podnose Foldynovi a ten se nerozpakoval a poslal své spoluhráče do vedení. Hosty to ovšem výrazněji nepoznamenalo, dále se snažili s domácími držet krok. To se jim dařilo do jedenadvacáté minuty, kdy ukázal perfektní kopací techniku dědický Pospíšil. Dalekonosný oblouček z přímého volného kopu zapadl přesně do levého horního rohu hostující svatyně. „Děje se nám to v poslední době často. Máme špatné vstupy do utkání, rychle prohráváme, pak musíme otevřít obranná vrátka a nedaří se,“ litoval hostující lodivod.

Do přestávky se už nic podstatného nestalo a druhý poločas měl podobný scénář jako první. Hosté nebyli o mnoho horší, ale jejich problémem byla produktivita a nedůslednost obrany. Další stezku k bráně Blažka využilo po hodině hry díky bleskovému protiútoku trio Horváth, Foldyna a Kolečkář, který dílo dokonal.

Nejpovedenější okamžiky hosté zažili mezi sedmdesátou a pětasedmdesátou minutou. Nejprve snížil na dvougólový rozdíl Karásek po pohledné akci několika hráčů a to Ráječku vlilo novou krev do žil. V rychlém sledu přišlo hned několik příležitostí na skórování. „Měli jsme malý výpadek, ale to je v každém zápase. Nemůžete pořád hrát nahoru dolů, se slabší chvilkou jsme se ale vyrovnali,“ vyjádřil se dědický trenér.

Jiskřičku naděje hostujících fotbalistů, jejich vedení a několika ráječských fanoušků na tribuně rezolutně uhasil čtvrthodinu před závěrem právě vystřídavší Holásek. Pomohla mu k tomu další chybička obranného bloku Olympie a samostatný „nájezd“ zakončil domácí mladík zkušeně podél gólmana.

V závěru už se utkání jen dohrávalo a Sokol tak po výsledku 4:1 přeskočil svého soka i v tabulce, je čtvrtý. „Jsem spokojen, hráli jsme fotbal, kterým jsme na podzim vynikali. Rádi bychom skončili v nejlepší trojce,“ vyslovil přání Štěpán. Jeho protějšek pochopitelně radost nesdílel. „Dědice využily to, co jsme jim nabídli, a v pohodě to dohrály,“ uzavřel Zapletal.