Šlágru jarní části krajského přeboru chyběla bohatší lavička hostí. Dědice totiž již po půl hodině hry neměly hráče na střídání. Domácí Šardice tak měly boj o průběžné první místo ulehčen a po výhře 3:0 se na něm také pevně usadily.

Šardicím sice v utkání chyběli zranění Holub s Maluškem, ale při síle domácí lavičky to nebylo znát. Zato soupeř z Vyškova přijel k veledůležitému duelu pouze s jedním náhradníkem. Připraven nebyl ani žádný náhradní gólman.

Šardičtí hned od úvodu dokazovali, kdo je doma pánem. Jejich úvodní převahu korunoval v desáté minutě brankou Švrček. Ten po přihrávce Dorotíka a koncovce Dobeše poslal míč za brankovou čáru. Po několika slibných příležitostech domácích přišla pro Dědice další těžká rána, v podobě zranění středního záložníka Pospíšila. Ten odkulhal na střídačku, nastoupil Pokorný a hosté byli bez náhradníků. „Máme hodně zraněných, musel tak nastoupit i hráč, kterého táhl sval,“ upozornil dědický trenér Jiří Štěpán. Ten se vrátil do Šardic po deseti měsících. V minulé sezoně tam působil jako asistent hlavního kouče Valdemara Horvátha.

Zpátky ke hře. Ve třiatřicáté minutě přišel faul gólmana Novotného v pokutovém území na všudybyla Švrčka. S penaltou však naložil Dorotík lajdácky, když míč poslal vysoko nad břevno.

Šardičtí se druhého gólu dočkali až těsně před přestávkou. Nejdříve zazvonil na tyč Třasoň a pak si Švrček počíhal na brankáře Novotného, kterého krásně přeloboval. „Viděli jste sami. Krása a chytrost, takových gólů příliš nepadá. Asi rozhodl. Domácí ta branka posadila na koně,“ zamyslel se Štěpán.
Ve druhé půli se hosté pokusili trochu otevřít hru, ale šance měly pouze Šardice. Především po akcích Švrčka. Ale Dobeš, Třasoň a König tyto gólové nabídky nevyužili. Uspěla až pohotová střela Dobeše dvanáct minut před koncem, která doplula k levé tyči Novotného branky. „Ve druhé půli kluci fyzicky odcházeli. Proti takovému mančaftu, jako jsou Šardice, se těžko hraje. Navíc jsme ani nemohli posílit mužstvo střídáním, a to se pak s nepříznivým průběhem těžko něco dělá,“ přiznal dědický kouč.

V závěru se do listiny střelců mohl ještě dvakrát zapsat střídající Hofr. „Na zápas jsme se celý týden připravovali. Kluci to vzali velice zodpovědně. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Soupeř nás nějak neohrozil. Navíc jsme si vypracovali ještě další gólové situace, které byly fakt fotbalové, krásné, akorát jim chybělo to zakončení,“ shrnul duel štastný šardický kouč František Ondrůšek.

Šardice se po vítězství odpoutaly od svého dědického rivala už na čtyři body. „Rozehrané je to dobře. Je to v našich rukou. Musíme se však soustředit pouze sami na sebe, do konce ještě zbýtá dost kol,“ dodal domácí lodivod.