Bude spanilá jízda sezonou pokračovat, nebo zazvoní zvonec a fotbalové pohádky bude konec?
O odpovědi na tuto otázku už několik týdnů dumají všichni příznivci fotbalového mužstva Dědic. A první indicii dostanou už tento týden. Sokol rozehrává jarní část soutěže.

Celek, o který měli někteří minulé léto obavy, aby se nepotácel na chvostu tabulky, doslova nadchl. Z patnácti podzimních zápasů jen jednou prohrál a vede s náskokem třech bodů před pronásledovateli ze Šardic a Ráječka.

Na jaře vyběhne na trávník značně obměněný kádr. Tým opustili do rakouského fotbalu směřující Ivo Sigmund a Roman Lžičař. Kromě těchto opor trenér Jiří Štěpán bude dlouhodoběji postrádat i Valdemara Horvátha. Ten si zranil koleno při malé kopané. „Mrzí všichni, ale nejvíce Valdemar. Střed našeho pole to pocítí,“ uvedl kouč.

Naopak těšit ho může, že přdstavitelé dědického klubu nezaháleli, co se týče příchodů. V jejich síti uvízlo hned pět jmen. Dres Sokola nově obléknou Kroutilík z Drnovic, Holásek ze Slavkova, exvyškovský Karel Zákravský, Martin Pupp z Rousínova a z hostování v Rakousku se vrací Pokorný. „Noví nevypadají špatně. Jsou to ale hráči, kteří se budou do týmu zabudovávat postupně, třeba až na další sezonu,“ míní Štěpán.
Příslibem dobrých jarních výsledků je, že příprava nepoukazovala na žádné vetší týmové problémy. Z dosažených výsledků za zmínku stojí například přátelská remíza na hřišti divizního Velkého Meziříčí.

Ať tak či tak, v otevírajícím letošním utkání přeboru, v němž Dědice musí pro zisk tří bodů přelstít poslední Mokrou – Horákov v cizím prostředí, jsou hosté velkým favoritem. Optimismus se však lodivod Sokolu snaží krotit. Ví, že je to první zápas a že své může říct i těžký terén. „Co vím, Mokrá také posílila. Sice na podzim se jí vůbec nedařilo, ale je to začátek a ten má vždy svá specifika. Navíc počasí se také netváří jako jarní,“ říká. Konkrétní cíl mužstva pro zbytek přeboru neprozradil, takže se bude podobat tomu z podzimní porce střetnutí. „Půjdeme do toho zápas od zápasu, nálada je dobrá, věřím, že to půjde. Fajn je to, že nehrajeme pod žádným velkým stresem,“ uzavřel. Duel začne v sobotu v patnáct hodin.